Eylül 2015 ~ Evde Ek İş İmkanları

11 Eylül 2015 Cuma

Pizza Pizza Bayilik Şartları

Pizza Pizza Bayilik Şartları

Pizza Pizza Türkiye’nin önde gelen pizza işletmelerinden biridir. Ayrıca pizza bayiliği almak ve hızla büyüyen bu pazarda büyük paralar kazanmak isteyenlere büyük fırsatlar sunmaktadır.

1995 yılında İzmir’de kurulan Pizza Pizza eşsiz bir Türk markasıdır ve Türkiye’nin en büyük üçüncü pizza zinciri olma yolunda ilerlemektedir.

Pizza Pizza bayilerini büyük kazançlar elde edeceği pozitif bir ortam sunmaktadır. Yeni bir genişleme programına başlamışlardır ve diğerlerinin aksine olası franchise’lerine büyük şehirlerde franchise açma imkanı sunmaktadır.

Neden Pizza Pizza?

Pizza Pizza bayiliği aldığınız takdirde 20 yıldır başarısını sürdüren ve 150’den fazla dükkanı olan oturmuş bir markanın çatısı altına girmiş olursunuz.

İşletme sahibi olarak mutfağa girmenize gerek yoktur çünkü Pizza Pizza işleri özgürce yönetebilmeniz için bütün çalışanlarınızı eğitimden geçirir. Bu işletme deneyimi olan, kendi işinin patronu olmak isteyen ve hızla büyümeye devam eden pizza pazarında yer almak isteyenler için harika bir fırsattır.

Pizza Pizza kuruluş giderleri diğer birçok bayilik veren pizza firmalarına göre ortalamanın altındadır.

Bu işte başarılı olmak istiyorsanız pazarı tanımanız ve müşterilerinize isteklerini vermeniz gerekir.

Eğitim ve destek

Pizza Pizza size ve çalışanlarınıza harika ürünler hazırlamaktan başarılı pazarlama faaliyetleri uygulamalarına kadar kapsamlı bir eğitim ve destek verir.

Plan ve stratejiler geliştirmeniz için deneyimli pazarlama müdürleri tahsis edilir. Müşterilerinize en harika pizzaları hazırlamanıza yardımcı olacak kaliteli malzemeleri uygun fiyatlardan almanız için pazarlıklar yapılır.

Bölge müdürlerinden oluşan ekip işlerinizi ve satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olur. Ayrıca bölgedeki rekabeti takip eder.

Finansal bilgiler

Pizza Pizza bayilik geliştirme ekibi olası bayilerin en kısa sürede pizza dükkanlarını açmak istediğini bilir. Bu nedenle uygun maliyetli anahtar teslim çözümü sunar. Bu fiyata dahil olanlar:

Eğitim
Dükkan montajı
Işıklandırma
Ekstraksiyon sistemi
Çift fırın ve soğuk oda da dahil bütün mutfak
Pazarlama
Kira primleri ve planlama maliyetleri yukarıda ki rakamlara eklenir.

Pizza Pizza bayilik modelinde her franchise’ın en iyi şekilde iş yapmasına ve para kazanmasına odaklamıştır.

Pizza Pizza için uygun adaylar

Pizza Pizza bayilerinin kararlı olması, kendine güvenmesi ve işine zaman ayırması gerekir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce etraflıca düşünmelisiniz çünkü Pizza Pizza’nın kararlılığından emin olsanız da kendinizden emin olamayabilirsiniz.

Pizza Pizza’nın bayilik almak isteyen kişilerde aradığı özellikler:

Kanıtlanmış girişimcilik becerisi
Gerekli sermaye
Sıkı çalışma
Başarılı olma arzusu
Mükemmel iletişim becerileri
İşletme, yönetim ve müşteri ilişkileri becerileri
Kanıtlanmış işletim sisteminde çalışma kabiliyeti
Önkoşul olmasa da gıda işinde deneyim
Marka ve benzer kültürel değerlere inanma
Müşteri ilişkilerine önem verme
Sağlam idare becerileri
Genç, enerjik ve heyecanlı bir kuruluşta çalışma ve eğlence kabiliyeti

Pizza bayiliği alarak kendi işinin patronu olmak isteyenlere pizza bayiliği veren firmaları ve bu firmaların girişimcilerden aradığı şartları araştırmaya devam edeceğiz.

Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyenlere

Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyenlere

Kendi işini kurmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok çünkü yalnız değilsiniz. Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle birçok insan istemedikleri işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Bazıları da hedeflerini gerçekleştirmek istedikleri için kendi işlerini kurmak istiyor.

Kendi işinizin patronu olmakla ilgili sizi motive eden şeyin ne olduğunun bir önemi yok, bugünden başlayabilirsiniz. İşte sizlere kendi işinizin patronu olmanıza yardımcı olacak 8 ipucu:

1 – Tutumunuzu belirleyin

Mevcut koşullarınızdan memnun değilseniz üzgünüz ama bunu sizden başkası düzeltemez. Ekonomik koşulları, patronunuzu, eşinizi veya ailenizi suçlamanın bir anlamı yok. Bilinçli kararlar vermediğiniz sürece değişim de olmaz.

2 – Kendiniz için uygun olan işi tanımlayın

Keşfetmek için kendinize zaman verin. Farklı yönlerinize odaklanın ( kişiliğiniz, yaşınız, tarzınız ) ve içinizdeki sese kulak verin. Kalbimizin derinliklerinde doğru olanın ne olduğunu bilsek bile sezgilerimizi görmemelikten geliriz.

Kendiniz için hangi işin doğru olduğuna nasıl karar vereceksiniz? Girişimcilikle ilgili yaygın 3 yaklaşım vardır:

Yaptığınız işi bilin: işten mi kovuldunuz yoksa değişiklik mi istiyorsunuz? Geçmişte yaptığınız işleri düşünün. Bu becerileri nasıl paketleyeceğinizi ve ürün veya hizmet olarak nasıl sunacağınızı düşünün.

Başkalarının ne yaptığını bilin: ilginizi çeken diğer işleri araştırın. Hoşunuza giden bir iş olursa benzerini yapmaya çalışın.

Ortak bir problemi çözün: pazarda açık mı var? Pazara sokmak istediğiniz bir ürün veya hizmet mi var? Bunu yapmayı seçerseniz para harcamaya başlamadan önce bilgi ve deneyim kazanmanız gerekir.

3 – İş planı başarı şansınızı arttırır

İnsanların birçoğu plan yapmaz. Ancak plan yapmanız pazar hızlı bir giriş yapmanızı sağlar. İş planı netlik, odak ve güvenilirlik kazanmanıza yardımcı olur. İş planı bir sayfadan fazla olacaktır diye bir şey yoktur. Hedeflerinizi, stratejilerinizi ve eylemlerinizi yazdıkça her şey daha gerçekçi olacaktır.

Kendinize şu soruları sorun:
Ne kuruyorum?
Kime hizmet edeceğim?
Müşterilerime ve kendime ne vaat edeceğim?
Amaçlarıma ulaşmamı sağlayacak hedeflerim, stratejilerim ve eylem planlarım ne olacak?

4 – Para harcamaya başlamadan önce hedef kitlenizi tanıyın

Para harcamaya başlamadan önce ürün veya hizmetinizi alacak kişileri araştırın. Bu belki de yapmanız gereken en önemli şeydir. Pazarı doğrulayarak bunu yapabilirsiniz. Başka şekilde ifade etmek gerekirse arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz haricinde ürün veya hizmetlerinizi kimler alır? Sakın tüm Türkiye benim ürünümü alır diye düşünmeyin. Hedef pazarın boyutu ne? Müşterileriniz kimler? Sunacağınız ürün veya hizmet gündelik yaşamlarıyla alakalı mı? Neden bu ürün veya hizmete ihtiyaçları var?

Bedava ulaşabileceğiniz pazar araştırmaları vardır. Sektör makalelerini okuyun ve nüfus sayım verilerini inceleyin. Aslına bakacak olursanız bunun en iyi yolu doğrudan müşteriyle temas kurmaktır ve onları dinlemektir.

5 – Mal varlığınızı doğru hesaplayın ve işiniz için gerekli olan doğru para türüne karar verin

Girişimcilerin özel hayatı ve iş hayatı birbirine bağlıdır. Muhtemelen ilk yatırımcınız siz olacaksınız. İşte bu nedenle finansman aramadan önce mali durumunuzu doğru hesaplamanız ve izlemeniz gerekir.

İş planı hazırlarken ne tür bir iş kuracağınıza da karar vermeniz gerekir. Başlangıç maliyeti düşük küçük ölçekli bir iş mi kuracaksınız? Bayilik ilanlarını mı dikkate alacaksınız? Yoksa ciddi yatırım yapmanız gereken ileri teknoloji bir iş mi kuracaksınız? İhtiyacınız olan para miktarı kuracağınız iş türüne bağlı olarak değişecektir. Bazı sektörlerde devlet girişimcilere, düşük faizli ve de hibe kredi sunmaktadır. Öncelikle bu kredilerden faydalanmayı deneyebilirsiniz.

6 – Destek ağı kurun

Sıra geldi destekçiler, ortaklar, danışmanlar, satıcılar ve müttefiklerden oluşan bir destek grubu kurmaya. Siz işinize inanırsanız diğerleri de inanır.

Bölgesel, ulusal ve sosyal ağlar kurun. Derneklere, ticaret odalarına veya ilgili diğer iş gruplarına katılın.

Bu tür etkinliklere katıldığınızda diğer insanlarla tanışın. Neler yaptıklarını ve onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi sorun. Dinlemek kendinizi övmekten daha önemlidir.

Katıldığınız grubun bir önemi yok. Cömert olun, diğerlerine yardım edin ve sohbet edin.

Cömert bir lider olursanız sizin hizmetlerinizle ilgili bir şeye ihtiyaç duyduklarında veya sizin hizmetlerinize ihtiyaç duyan birilerinin olduğunu duyduklarında ilk sizi ararlar.

7 – Değer yaratın

Her gün yeni ürünler veya hizmetler alsak bile tüketmeye devam ederiz. Diğerlerine hizmet etmeye odaklanın. Ne kadar çok insana hizmet ederseniz o kadar çok para kazanırsınız. Müşterilerinizi göz önünde bulundururken kendinize şu soruları sorun:
Onlara ne vereceğim?
Onları nasıl tatmin edeceğim?
Bu yaklaşım ürününüzün veya hizmetinizin değerini arttırmanıza yardımcı olacaktır.

8 – Haberleri yayın

Kim olduğunuzu ve ne iş yaptığınızı söylemekten çekinmeyin. Haberleri yaymak için Twitter, Facebook, YouTube ve LinkedIn gibi en etkili online araçları kullanın.

Sosyal ağları kullanmak hayati önem taşır ve bunları mutlaka kullanmanız gerekir! Ancak diğer yöntemlerin gücünü de görmemezlikten gelmeyin: ağızdan ağıza pazarlama, internet sitesi, internet pazarlama araçları, halkla ilişkiler, blog yayınları, makaleler, konuşmalar, e-posta, dergiler, yerel gazeteler ve radyo vb.

Bu adımları göz önünde bulundurursanız kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Yalnız olmadığınızı sakın unutmayın. Kendi işinizin patronu olmak istiyor ancak köşeye sıkışmış hissediyorsanız diğer girişimcilerle temas kurmaktan çekinmeyin.

Döner Kebab Bayilik Şartları

Döner Kebab Bayilik Şartları

Döner Kebab, sadece kaliteli malzemelerle hazırlanmış lezzetli ve sağlıklı kebaplar satan bir firmadır. Döner Kebab bayilik alanlara gelirlerini arttırma fırsatı sunuyor. Fast food sektöründe bayilik veren şirketlere önem veriyorsanız bu bayilik fırsatını kesinlikle es geçmemenizi ve incelemenizi öneririz.

“Döner Kebab” nedir?

“Döner Kebab” geleneksel kebapları tamamen sağlıklı bir yaklaşımla sunan dinamik bir kebap fast food satıcısıdır. İlk dükkanlarını 1988 yılında Berlin’de açtılar. O günden beri Avrupa’nın ve Birleşik Arap Emirliklerinin bir numaralı kebapçısı olmak, ilkelerini ve prosedürlerini, özgün geleneksel baharat karışımlarını ve özel ürünlerini mükemmelleştirmek ve yenilikçi pişirme süreçleri geliştirmek için çalışıyor.

Etleriyle ve tamamı sağlıklı yemek tecrübeleri ile gurur duyuyorlar. Kaliteli malzemelerle kombinlenen güçlü marka bilinci bayilerine büyümeyi ve sadık müşteri tabanını garanti ediyor.

Döner Kebab’ın kebapları en kaliteli malzemelerden yapılıyor.

Ürünlerde kullanılan 100% dana, kuzu ve tavuk filetoları alanında lider olan firmalardan alınıyor. Taze ve yerli üretim sebzeler kullanılıyor ve özel ekmekler günlük hazırlanıyor.

Döner Kebab kendi kebaplarını yapan diğer firmalardan ciddi anlamda farklı olduğunu iddia ediyor. Hemen hemen hiç koruyucu madde içermeyen ürünler besin açısından ses getiren gurme yemek tecrübesini sunmaktadır.

Bu işte başarılı olmak için:

Kendilerini rakiplerinden farklılaştırmak için özgün, yenilikçi ve eğlenceli menüler yaratıyorlar.

Daima maliyet kontrolü yapıyorlar ve büyüme politikası olarak muhafazakar yaklaşımı uyguluyorlar.

Bayilik açmak isteyenlere fazlasıyla finansman sağlıyor ve planlı büyümeyi garanti altına almak için bayilerle yakın çalışıyorlar.

Yüksek kalite ürünler satıyorlar.

Müşterilerine %100 müşteri memnuniyeti sağlıyor ve mükemmel hizmet seviyesini devam ettiriyorlar.

Fast food işindeki en önemli iki değeri teşvik ediyorlar: marka ve imaj. Bunun nedeni marka ve imajın pazarlama iletişimindeki ana etkenler olmasıdır.

Hedef pazara yakın araç trafiği yüksek alanlara erişim.

Başlangıç desteği

1 – Döner Kebab genel merkezinde ve firmanın sahip olduğu dükkanlarda iki haftalık başlangıç eğitimi. Seyahat ve konaklama franchisee tarafından karşılanır.

2 – Nihai yer seçimi Döner Kebab’ın onayından geçer.

3 – Franchise bölgesinde yapılan 2 haftalık ön lansman eğitimi Döner Kebab operasyon personeli tarafından verilir.

4 – Bir hafta süren lansman sonrası destek ön açılış ve açılış etkinliğini, görev başı eğitimi ve dükkan gözlemlemeyi kapsar.

5 – Teknik destek özelleştirilmiş dükkan tasarımları, yerleşim planları, yapı malzemeleri, örnek çizelgeler ve yer gelişim planlarını kapsar.

6 – Ekipman, mobilya, sabit eşya ve teçhizat tedariği.

7 – POS, muhasebe, raporlama ve diğerleri gibi yazılım programlarının tedarik edilmesi ve özelleştirilmesi.

8 – Döner Kebab pazarlama programları ve özelleştirilmiş pazarlama planı, tasarım ve çizimlerle ilgili destek ve rehberlik hizmeti sunar.

Eşsiz iş teklifi

Döner Kebab dikkat çeken yemek tecrübesi dışında bir sürü avantaj sunar.
Kanıtlanmış ürün ve marka.
Eşsiz et ve sos füzyon konsepti.
Özel baharatlarla hazırlana orijinal döner eti ve tavuğu.
Özel tarifli soslar.
Orijinal Döner Kebab ekmeği.

Kebap ya da tavuk döner dükkanı açmak isteyenler için en popüler bayilik veren firmaları ve franchise fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Başvuru ve detaylar hakkında bilgi edinmek için yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere

Yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle pek çok insan finansal durumlarını kurtarmak için kendi işini kurma yoluna gidiyor.

Ekonomik çalkantılara rağmen dünya üzerinde yeni verilere göre yaratılan 500,075 adet yeni iş fikri var.

1- Neden bir iş kurmak istediğiniz konusunda açık olun

İş aramaktan yorulmuş olsanız bile yeni bir iş kurmak gözünüzü korkutabilir. İş hayatınızın kontrolünü elinize almak korkutucu gözükse bile hiçbir şey yapmamak daha kötüdür. Bununla birlikte elinizdeki seçenekler tükendiği için bir iş kurmanız pek de hoş olmaz. Eğer gerçekten içinizden geldiği şekilde kendi hayallerinizi gerçekleştirmek için bir iş kurun, işte o zaman kimse sizi tutamaz.

2- İşletme tipine karar verin

Tekerleği yeniden bulmanıza gerek yok. En iyi iş fikri belki de daha önceden denediğiniz ve kendi bulduğunuz çözümlerdir. Örneğin Amerikalı girişimci Tory Johnson kadınlar için dünyanın en büyük kariyer fuarını organize ediyor. Johnson 12 sene önce de düzenlenen pek çok kariyer fuarı olduğunu ve günümüzde hala da devam ettiğini söylüyor. Ancak Johnson 12 sene önce fırsatları kendi lehine çevirerek kadınlara odaklandı ve başarılı bir işletme yarattı. Kendi deneyimlerine dayanan çözümlerini küçük işletme sahiplerine ve küçük işletme açmayı düşünen kişilere anlatıyor. İşletmelerini nasıl açacakları ve büyütecekleri konusunda onlara yardım ediyor. Etrafınıza bir bakın, pek çok tekrar eden fikir göreceksiniz. İnsanlar cupcake alıyor, hepimiz saçlarımızı kestiriyoruz, herkes belli türdeki mücevherlerden hoşlanıyor, belli zamanlarda hepimizin bozulan muslukları tamir etmesi için bir tesisatçıya ihtiyacı oluyor. Sizinle bu yarışta olabilecek pek çok başarılı rakibiniz olacaktır. Kendi modelinizi çok iyi uygulamak zorundasınız. Bu nedenle kendi fikrinizi şekillendirin. Unutmayın ki hizmet işletmesi ( kendi uzmanlığınıza dayanan ) açmak her zaman ürün işletmesi açmaktan daha ekonomiktir. Ürünlerin olduğu işletmelerde maddi varlıklar satmanız gerekir ki bu da maliyetli olacaktır.

3- Basit bir iş planı hazırlayın

İşletme açmayı planlayan girişimcilerin çoğu uzun ve detaylı iş planları yazmak için kendilerini zorluyorlar. Planlarını mükemmel bir şekilde hazırlayana kadar işletmelerini açmıyorlar. Neler sunduğunuzu, hedef kitlenizin kimler olduğunu, ne kadar harcama yapmanız gerektiğini ve bütün bunları gerçekleştirmek için neler yapmanız gerektiğini gösteren bir sayfalık bir plan hazırlayın. Bu akışkan bir süreçtir ve bir kere bu işe başladıktan sonra zamanla değişiklikler olacaktır. Bu nedenle başlangıçta planınızı basit tutun.

4- Hedef kitlenizi şekillendirin

En iyi şekilde hangi hedef kitleye odaklanabilecekseniz ona karar verin. Eğer bir cilt kremi satacaksanız sizden alışveriş yapanlara sakın “ bütün kadınlar için uygundur” veya “bütün cilt tiplerine uygundur” gibi ifadeler kullanmayın. Hedeflediğiniz kitle aylık olarak cilt bakımı için dermatologlara gidenler mi yoksa eczanelerde bulduğu bütün ürünleri alanlar mı? Müşterilerinizin kimlerden oluşacağına ürünlerinizin içeriği, süreci, ambalajı ve fiyatı karar verecektir. Net olun: restoranlara muhasebe hizmeti sağlayacağım; kişisel yayın yapan yazarlara sosyal medya kampanyaları hazırlayacağım gibi. Hedef kitleniz konusunda ne kadar iyi nokta atışı yaparsanız pazarlama çabalarınızı gerçekleştirme konusunda da o kadar başarılı olursunuz.

5- Fiyat uygulamalarınızı tamamlayın


Fiyatlarınız sadece masraflarınızı karşılamasın aynı zamanda işletmenizin karını da oluştursun. Zamanınızı ve yeteneğinizi küçümsemeyin; yapılan en klasik hatalardan biridir. Seçeneklerden biri baştan sona rakamlarla çalışmaktır: Yıllık ne kadar kazanç elde edebilirsiniz? Bunun aylara ve haftalara bölümü nasıl olacak? Ne kadar ürün satmalısınız veya bu rakamlara ulaşmak için kaç tane müşteriye ihtiyacınız var? Bütün bu maliyetlerin hizmetlerin veya ürünlerin teslimatıyla ilişkisi ne? Bu hesaplamaların hiçbiri süslü çizelgeleri veya gelişmiş muhasebe yeteneği gerektirmez. Bu rakamlar çerçevesinde planlamanızı yapın. Bu sayede gerçekçi bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Aylık olarak rakamlarınızı tekrar tekrar gözden geçirin.

6- Başlangıç sermayesini nasıl bulacaksınız?

Satışlara başlayana kadar maliyetleri aşağıda tutmak zorundasınız. Yaratıcı olun: tam kadro elemanlar almayı unutun. Arkadaşlarınızdan ve stajyerlerden yardım alın.

Kişisel birikimleriniz kullanmak bir seçenek değilse veya daha yaratıcı finansal seçeneklere ihtiyacınız varsa bu seçeneklerden bir tanesi hızla büyüyen kitlesel finansmandır. Yani projeyi halka açıklıyorsunuz ve projenizi beğenip size güvenenler bu projeyi gerçekleştirebilmeniz için size bağışta bulunuyor.

7- Dışarı çıkın ve müşteri bulun

İşte olay burada başlıyor. Müşteri yoksa hiçbir şeyin anlamı olmaz. Zamanınızın ve çabanızın çoğunu satışlara odaklamalısınız. İlgili kişileri etkileyecek akıllıca bir pazarlama planınız olsun. Bu insanları müşteriniz haline getirmeniz bir numaralı önceliğiniz olsun. Nasıl başlayacağınız konusunda endişelenmeyin. Hemen başlayın. Peşinden gideceğiniz olası 50 hedefinizin listesini yapın. Hedef kitlenizle direk temas kurabileceğiniz ciddi bir sosyal medya görünürlüğü yaratın.

İşletmenizin ne kadar muhteşem olacağına dair hayaller kurmanız iyi bir şey ancak bunu yapmak bazen fazla duygusal yaklaşmanıza sebep olabilir. Bu durum tamamen gözünüzü dört açıp çok çalışmakla ilgilidir. Uyguladığınız kararlar ve gerçekleştirdiğiniz hareketler… Bütün bunlar nereye gitmek istediğinizle ilgilidir.

Kendi işini kurmak isteyenler sitemizin “yeni iş kurmak” kategorisinden birbirinden farklı ve güzel 100’lerce iş fikrine ulaşabilirler. Şimdiden bol kazançlar! Sevgi ve para ile kalın.

ŞOK Market Bayilik Şartları

ŞOK Market Bayilik Şartları

Süpermarket açmanın en güvenilir ve kazançlı yolu bilinen bir markanın bayiliğini almaktan geçmektedir. Türkiye’nin en başarılı market zincirlerinden biri olan ŞOK’un bayiliğini almayıdüşünebilirsiniz.

1995 yılında faaliyete başlayan ŞOK Marketler, 2011 yılının Ağustos ayında Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alınmıştır. Satışla birlikte konseptini tamamen yenileyen Şok Market mağazalarını baştan sona yenilemiştir ve tüketicilerin bildiği markalı ürünleri uygun fiyatlarla müşterilerine sunmaya başlamıştır.

68 ilde 1200’ü aşkın mağazası bulunan ŞOK Market mağazalara gelen her müşterinin zevkli, kaliteli ve hesaplı alışveriş deneyiminden faydalanmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. İyi yapılandırılmış bir marka olan Şok Market sürdürebilir kalite anlayışı içinde Avrupa Birliği’nin RAPEX (Hızlı Alarm Sistemi), izlenebilirlik, şeffaflık, risk analizi, sürekli araştırma ve bilimsel işbirliği ve tüketicinin bilinçlendirilmesi gibi entegre bir “Kalite ve Ürün Güvenliği yaklaşımı “ üzerine kurulmuştur.

ŞOK Market etkili altyapısı ve sistem geliştirme kabiliyetiyle Türkiye’nin önde gelen perakende zincirlerinden biri haline gelmiştir. ŞOK Market’in üretim, dağıtım, satış, muhasebe ve toptancılıkla alakalı konularda yeni teknolojileri benimsemesi markanın esneklik ve bütünlük kazanmasını sağlamıştır.

Kalite ve Ürün güvenliği sistemindeki gıda ürünleri “ Tarladan Sofraya”, gıda dışı ürünlerse risk yönetimi ve izlenebilirliğine dayanan “Ürün Güvenliği” prensibine bağlı olarak kontrol edilir.

Sürekli eğitimlerle artan çalışan bilinci Türkiye’nin her noktasındaki mağazalarda hizmet standardizasyonu sağlar. Yüksek kaliteli ürünler ve düşük fiyat avantajı müşteri memnuniyetini arttırır.

Fırsatları keşfedin, imkanların farkına varın

Kanıtlanmış sistem ve satış uzmanlığı sunan bu tanınmış markanın çatısı altında olmak bayilik sahiplerine büyük ayrıcalıklar sunar. Bu ayrıcalıklardan bazıları;
Bilinen bir markanın parçası olmak
Yerleşik mağaza tasarımı ve mağazacılık çözümleri
Başarı için en iyi fırsatları sunan satış sistemleri
Operasyonel uzmanlık
Genel merkez desteğiyle verilen başlangıç eğitimleri ve devam eden eğitimler
Marka adını ve satış sistemini kullanma fırsatı
Mağaza yeri seçimi ve kira sözleşmesi pazarlıkları
Mağaza açılışı ve yönetimi için destek ve koordinasyon

Süpermarket açmak isteyenlere özel market bayiliği veren firmaları ve bu firmaların bayilik şartlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Tavuk Döner Dükkanı Açmak

Tavuk Döner Dükkanı Açmak

Başarılı bir işletme sahibi olmak birçok insanın hayalidir. Kendi işinizi kurarak çalışma saatlerinize kendiniz karar verebilir ve kazancınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Gerçek şu ki küçük işletme sahipleri ortalama bir çalışana göre her zaman daha çok çalışırlar. Ancak işletme sahiplerinde de özgürlüğün verdiği tatmin vardır. “Küçük bir iş kurmak istiyorum” diyenlerdenseniz tavuk döner dükkanı açarak birçok fırsattan yararlanabilirsiniz. Başarıı bir tavuk döner dükkkanının nasıl açılacağını öğrenmek için yazımızı baştan sona kadar okumayı ihmal etmeyiniz.

Tavuk döner dükkanı nasıl açılır?

Tavuk döner dükkanı açmanın ilk adımı satılık veya kiralık bir yer bulmaktır. Yemek işinde dükkan yeri hayati önem taşır. Yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yer bulmanız oldukça önemlidir. Alışveriş merkezleri veya şehir merkezinin yakınlarında bir yer bulabilirsiniz. İlgili resmi kurumların yönetmeliklerini okuyun ve bulduğunuz yerde gıda işi yapıp yapamayacağınızı öğrenin.

Tavuk dönerci açma ruhsatı ve gerekli izinler

Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Dükkanınızda alkollü içecekler satmayı planlıyorsanız içki ruhsatı için de başvurmalısınız. Sağlık Bakanlığının yönetmeliklerine uyduğunuzdan emin olun ve denetimlere karşı hazırlıklı olun.

Tavuk döner dükkanı açmak için gerekli belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi
2-2 adet fotoğraf
3-Tapu fotokopisi.
4-Yapı kullanma izni kağıdı.
5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.
6-Vergi levhası fotokopisi.
7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi. (Alanya)
8-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.
9-İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak
10-Aynı adrese daha önce verilmiş açma ruhsatı varsa belediyeye geri iade edilecek.
11-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.
12-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.
13-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )
14-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı

Not: Bu belgeler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve belediyeden belediyeye farklılık gösterebilmektedir. Kesin belgeler için lüften ilgili belediyeye başvurunuz.

Tavuk döner dükkanı açma maliyeti

Tavuk döner dükkanınızı açmak için gerekli olan sermayeyi sağlamak için bir iş planı hazırlayın ve bütçe çıkarın. İş planınız ikna edici olursa bankalar ve özel yatırımcılar ihtiyacınız olan parayı size verebilir. Herhangi bir anlaşmayı kabul etmeden önce mutlaka avukat kontrolünden geçirin. Dükkanınızın büyüklüğü, lokasyonu, çalıştıracağınız işçi sayısı maliyeti etkileyen değişkenlerdendir. Bunlara bağlı olarak tavuk dönerci açma maliyeti 15 bin-50 bin TL arasında değişebilmektedir.

Tedarikçiler

Ürünleri ve ekipmanları alacağınız tedarikçileri belirlemek için çevrenizdeki toptancı ve çiftçilerden fiyat teklifleri alın. Çiğ tavuk, baharatlar ve pişirme ürünleri ve aynı zamanda satmayı planladığınız garnitürleri alabileceğiniz tedarikçiler bulmanız gerekir. Potansiyel tedarikçilerin firmalarını ziyaret ederek hijyen kurallarına uyup uymadıklarını kontrol edin. Tavukları yerel tedarikçilerden alacaksanız resmi kurumlardan onaylı olanları tercih edin.

Ürünler

Ürün çeşitliliğinizi netleştirmek için satmayı planladığınız ürünlerin listesini yapın. Farklı kesilmiş tavuklar, çeşitli soslar ve farklı tavuk tarifleri olabilir. Aynı zamanda tavuğa eşlik edecek patates kızartması, salatalar, sebze yemekleri ve ekmekler gibi ürünlerde satabilirsiniz. İhtiyacınız olan ekipmanları belirlemek için menünüzü hazırlamanız gerekir. Çevrenizdeki diğer gıda satıcılarını araştırarak ürün fiyatlarını ve sıradan giderleri öğrenin.
Müşteriler

Potansiyel müşterilere yeni tavuk döner dükkanınızın pazarlamasını yapmak için bir etkinlik veya özel bir açılış düzenleyin. Gazetelere reklamlar verin. Evlere ve işyerlerine dağıtmak içim el ilanları tasarlayın ve bastırın. Açılış haftasında özel promosyonlar yapın ve müşterileri ürünlerinizi denemeleri için teşvik edin. Kaliteli yiyecekler servis edin ve iyi müşteri hizmetleri sunun çünkü bu faktörler başarıyı garanti altına alacaktır.

Rekabet avantajları

Kazançlı iş kurmak isteyenler tavuk döner işine sıfırdan başlamak yerine daha önceden var olan bir tavuk döner dükkanını alırlarsa daha önceki kar hakkında bilgi sahibi olurlar ve başları daha az ağrır.

Bununla birlikte daha önceden var olan bir markanın çatısı altına da girebilirsiniz ve bu sayede rekabetçi pazarda büyük avantaj elde edersiniz. Bayilik almak daha maliyetli olsa da pazara daha kolay girersiniz, müşteri tabanı hazırdır ve yeniden satış değeri avantajına sahip olursunuz.

Bayilik almak doğru seçenek mi?

Tek başına hareket etmek yerine bayilik alırsanız işletme amaçlarını gerçekleştirme şansınız artar ve başlangıç süreciniz kolaylaşacaktır.

Fast food sektöründe iş kurmak isteyenlere özel iş fikirlerini ve bayilik veren firmaları paylaşmaya devam edeceğiz.

Victoria’s Secret Bayilik Şartları

Victoria’s Secret Bayilik Şartları

Victoria’s Secret kadın giysisi, iç çamaşırı ve güzellik ürünleri satan Amerikalı bir iç giyim markasıdır.

1990’larda Victoria’s Secret sadece zevk için değil aynı zamanda gereksinim olarak satın alınacak iç çamaşırları üretmeye başladı. Bugün tüm dünyada modaya uygun ve estetik iç çamaşırları birçok alışveriş dükkanının camını süslüyor.

Bugün erkekler Victoria’s Secret mağazasına giren eşlerine veya kız arkadaşlarına seve seve eşlik ediyor. Kadınların çoğu hayallerini süsleyen farklı ölçüler ve şekillerde ürünler bulmaktan mutluluk duyuyor. Roy Raymond 1977 yılında ilk Victoria’s Secret’ı San Francisco’da açtığında kafasındaki resim tam olarak buydu. Raymond eşlerine makyaj malzemeleri veya iç çamaşırları almaktan çekinen erkekler için şık dekorasyonu olan çekici bir mağaza hayal etti. Bir sene sonra Raymond iç çamaşırlarını başka bir seviyeye çıkardı. Sütyen, külot, korse ve pijamalarının reklamını yapmak için posta yoluyla gönderilen kataloglar hazırladı.

Victoria’s Secret kataloglarına verilen cevaplar hızlı ve dikkat çekici oldu. Raymond’ın işleri kısa bir sürede kat ve kat artış göstedi. Bütün iş adamlarının karşılaştığı gibi o da talepleri karşılamada ve postaları düzenlemede sıkıntılar yaşadı. 1982 yılında 4 milyon dolar karşılığında kadın giyim firması The Limited’ın sahibi Leslie Wexner’e firmayı sattı.

Açık saçık olarak tanımlanabilecek kataloglar her yaş grubundaki erkekler tarafından talep görmeye başladı. Hatta kadınlar bile yeni katalogların çıkmasını erkekler kadar şevkle beklemeye başladı. Çok geçmeden sayfalara sadece iç çamaşırları değil aynı zamanda spor kıyafetleri ve aksesuarlard a eklendi.

2002 yılında sadece Amerika’da yaklaşık 2,300 Victoria’s Secret dükkanı ve butiği vardı. Ateşli ve süslü kataloglar senede 350 milyondan fazla eve gönderiliyordu. Şu anda mağazalar ve butikler daha estetik. Kadınlar bu seksi ve süper kadınsı iç çamaşırlarına bayılıyor. Ölçüleri, yaşları ve zevkleri ne olursa olsun kendilerini bu iç çamaşırlarıyla seksi ve iyi hissediyorlar.

Bayilik şartları

Victoria’s Secret bayilik şartları net olmamakla birlikte bayilikle ilgili detaylı bilgilere firmanın web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İç giyim sektöründe iş kurmak isteyen veya bayilik almak isteyen girişimciler için bayilik veren iç giyim firmalarını araştırmaya devam edeceğiz.

Kendi İşletmenizi Açın

Kendi İşletmenizi Açın

Kendi işletmesini açıp kendi işinin patronu olmak isteyenlere iş kurma rehberi niteliğindeki bu yazımızı hazırladık.

Öncelikle düşünmeniz gerekenler

Bu iş sizin için uygun mu?

İyi bir iş fikriniz var mı?

Ne tür becerilerinizin olması gerekir?

Bu iş için ne kadar para yatırmanız gerekecek?

İş planı hazırlama

Başlangıç için yardım

Finansal yardım

Nasıl uygulamaya koyarım?

Nasıl bir gelir desteği etkili olur?

Bir iş planı hazırlamak da büyük bir adımdır. İşinizi kurarken alabileceğiniz riskleri ve işinizin geleceğini gözler önüne serer. Bu sayede sonradan çıkabilecek pürüzleri başlangıçta törpüleyebilirsiniz.

Bu iş sizin için uygun mu?

Öncelikle kendinize sormanız gerekenler:

Bu iş ne kadar sürerse sürsün bu iş için gerçekten sıkı çalışmaya hazır mıyım?

İnsanların satın almak isteyeceği bir şeye sahip miyim?

Müşterileri etkileyebilecek miyim?

Yeni beceriler kazanmayı ve kurslara katılmayı istiyor muyum?

Düzenli bir gelirim olmadan bu işle başa çıkabilir miyim?

Ailemin ve arkadaşlarımın desteğini aldım mı?

İyi bir iş fikriniz var mı?

Başarılı olmak için işe yarayacak bir iş fikrine sahip olmanız gerekir. Şunları düşünün:

Müşterilerinize neler sunacaksınız?

Rakipleriniz kimler ve onlar ne sunuyor?

Fikrinizin yeni veya farklı yönleri neler?

Ne kadar ücret talep edeceksiniz?

İşletmenizi çekip çevirebilmek için ne tür becerilere ihtiyacınız var?

İşletmenizi hangi durumlar etkileyebilir? ( mevsim gibi )

Hangi ruhsatlara ve izinlere ihtiyacınız olacak?

Ne kadar zaman harcamanız gerekiyor?

Ne tür becerilerinizin olması gerekir?

Kişisel becerilerinizin ve işletme becerilerinizin geniş bir yelpazesi olmalıdır: muhasebe, pazarlama, müşteri hizmetleri, zaman yönetimi ve örgütsel beceriler. Ayrıca aşağıdaki gibi sorumluluklarınız da vardır:

Her türlü vergi ve maaşları ödemek

Sağlık, güvenlik ve personel yasalarını bilmek

Sözleşmeleri, kiraları ve anlaşmaları düzenlemek

Bilmediğiniz konularla ilgili size yardımcı olabilecek pek çok kurs ve kuruluş vardır.

Bu iş için ne kadar sermaye gerekecek?

Bir işin ilerlemesi zaman alır bu nedenle bu süreçte masrafları nasıl karşılayacağınızı bilmeniz gerekir. Masraflarınızın bir kısmı aşağıdaki gibidir:

Kiralama, telefon, elektrik masrafları ve diğer faturalar

Malzeme ve bunların depolanması veya nakliyesi

İşletme araçları

Telefonlar, fakslar ve bilgisayarlar gibi ekipmanlar

Masalar, sandalyeler ve dosya dolapları gibi mobilyalar

Antetli kâğıt ve kartvizit gibi kırtasiye malzemeleri

Vergiler ( işletme, mal alım ve satımı vergisi gibi )

Borç faizleri ve kira bedelleri

Tanıtım, sigorta ve diğer işletme hizmetler

İş planı hazırlama

Bir işe başlarken size yardımcı olabilecek bir sürü insan vardır. Fakat öncelikle iş planınızı görmek isterler. İşte iş planınıza koymanız gerekenlerle ilgili birkaç bilgi:

Kişisel bilgiler

İsminiz, adresleriniz, telefon numaralarınız ve diğer kişisel bilgileriniz

Bir işi yönetebilmek için gerekli olan deneyim ve becerileriniz

İşletmeyle ilgili bilgiler

İşletmenizin ismi, ürünleriniz ve hizmetleriniz

İşletmenizin ne üstüne olduğu ve işletmenizi nasıl yöneteceğiniz

Şirketinizin yapısının ne olduğu (Şahıs şirketi, ortaklık veya sınırlı sorumlu şirket )

İşletmenizi nerede konumlandıracaksınız ve bunun sebebi ne

İhtiyacınız olan ekipmanlar ve ruhsatlar – ve sizi bağlayan yönetmelikler

Size yardımcı olacak kişilerin bilgileri ( avukat veya muhasebeci )

Bir şeyler ters giderse diye hazırladığınız B planı

İşletme ve pazarlama hedefleriniz


Neyi başarmak istiyorsunuz ve bunu yapabilmek için nasıl bir plan yaptınız?

Genişleme veya daha fazla hizmet sunmayla ilgili gelecek planlarınız neler?

Müşterileriniz kimler ve sunduğunuz ürün veya hizmetleri onlara nasıl pazarlayacaksınız?

Rakipleriniz kimler ve işletmenizi nasıl etkileyebilirler?

İşletmenizi başka hangi durumlar etkileyebilir? Hava koşulları veya sezon trendleri gibi

Finansal detaylar

Gelecek yılın gelir ve giderleri yaklaşık ne kadar olacaktır. ( Vergiler, malzeme masrafları ve kiralamalar vb. dâhil )

İşletme masraflarını karşılamak için ne kadar kazanmalısınız. ( kar-zarar eşitliği analizi)

Hangi kredileri aldınız ( veya ihtiyaç duyduğunuz krediler ) ve ne için?

Sermaye yatırımlarınız ve değerleri

İşletmeniz için sizin koymanız gereken sermaye ne kadar?

McDonalds Bayilik Şartları

McDonalds Bayilik Şartları

McDonald’s muhtemelen dünyadaki en büyük ve en çok tanınan fast-food zincirlerinden biridir. 100’den fazla ülkede hizmet veren McDonald’s restoranlarını her gün 58 milyondan fazla müşteri ziyaret etmektedir. Sahip olunan ve işletilen restoranların yaklaşık %85’i franchise veya ortak girişimdir.

Franchise sahipleri franchise bedeli ve pazarlama ücretlerini ve aynı zamanda aylık kira bedellerini ana firmaya ödemek zorundadır. McDonald’s bayiliğini nasıl alacağınızı öğrenmek istiyorsanız lütfen makaleyi okumaya devam edin.

McDonald’s bayiliği nasıl alınır?

1 – Seçilme niteliklerini yerine getirin. McDonald’s bayisi olmak için girişimci bir ruha ve başarma tutkusuna, özellikle insan yönetimi ve finansal yönetimde geniş tecrübelere, tüm zaman ve gücünü restoran yönetimi için harcama isteğine ve imkanına, McDonald’s işletmeciliğinin gerektirdiği yatırımları karşılayabilecek finansal imkanlara şahsen sahip olmak gerekir. McDonald’s resmi internet sitesini inceleyerek aranan özellikleri öğrenebilirsiniz.

Yatırım maliyeti restoranın tipine ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte 400.000- 500.000 USD + KDV arasındadır. İşletmeci adayı McDonald’s’a 30.000 USD + KDV başlangıç ücreti öder. İşletmeci, lisans aldığı süre boyunca aylık net satışlar üzerinden reklam katkı payı, belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemekle yükümlüdür.

2 – Resmi internet sitesinden ulaşabileceğiniz McDonald’s franchise başvuru formunu doldurun. Tamamlanmış başvuruyu online veya yazılı olarak resmi ofise gönderin.

3 – Seçim sürecini tamamlayın. Potansiyel franchise olarak seçildiyseniz ilk mülakat yapılacaktır. İstanbul’da McDonald’s tarafından uygun bulunan bir restoranda gerçekleşen 5 günlük “İş Başında Değerlendirme” (İBD) programı uygulanacaktır ve son aşamada üst yönetimle son bir mülakat gerçekleştirilecektir.

4 – Eğitiminizi tamamlayın. Eğitim programı katılım ve performansa bağlı olarak 6 – 8 ay sürmektedir. Tam zamanlı olan eğitim programı genellikle restoranlarda ve ayrıca merkez ofis tarafından verilen kurslarla takviye edilmektedir. İlk iki ay temel operasyon öğretilir ve geri kalan sürede de müdür sorumluluk ve görevleri gösterilir. Son aşamada da Hamburger Üniversitesi tarafından verilen “Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu’na katılım sağlanmasıyla işletmecilik eğitimi tamamlanır. Sadece bu eğitim programını başarıyla tamamlayan kişiler McDonald’s lisansını alma imkanına kavuşabilirler.

5 – Restoranınızı açın. McDonald’s büyüme stratejilerine uygun olarak Türkiye genelinde nerelerde restoran açılacağını bir öncelik sırasına koyar ve uygun bir emlak bulduğu takdirde gayrimenkulü kiralar veya satın alır. Tadilat projeleri, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespiti ile ilgili yatırım McDonald’s tarafından yapılır. İşletmeciler restoranın başına geçerken mutfak ekipmanları, oturma grupları, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını yapar.

6 – McDonald’s tüm işletmecilere birinci günden itibaren yoğun ve kaliteli eğitimler, restoran dekorasyonu ve ekipman yerleşimi, ulusal ve lokal pazarlama destekleri, mal ve hizmet standartlarının sürekliliğini sağlamaya yönelik malzeme alımı ve kalite kontrol hizmetleri, ürün araştırma ve geliştirme gibi konularla ilgili destek ve danışmanlık hizmetleri verir.

İpucu

Günlük faaliyetleri kişisel olarak denetlemek için plan yapın çünkü McDonald’s görevi başında bulunmayan işletme sahiplerine izin vermez.

Fast food sektöründe iş kurmak isteyenler için bu sektördeki bayilik veren firmaları ve bayilik fırsatlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Boyner Bayilik Şartları

Boyner Bayilik Şartları

Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş, Türkiye içerisinde neredeyse hemen her alışveriş merkezinde gördüğünüz oldukça büyük bir markadır. Nitekim 2003 itibari ile bayilik konusunda yaptığı atılımlar, her geçen gün büyümesine ve ülke içerisinde her noktada yer almasına olanak tanımıştır.

İlk olarak mağazanın faaliyete geçiş tarihi ise 1981 yılında olmuştur. Yani, oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Kurulduğu günden bu güne kadar gerek ürettiği ürünlerde, gerekse de mağaza dekorasyonu gibi tüm konularda büyük bir gelişim göstermiştir ve 20 yılı aşkın hizmet sürecinde sektöründe zirvede kendi yerini almıştır.

Neden Boyner Bayiliği Almalıyım?

Sunduğu ürün kataloğu oldukça geniştir. Kadın, erkek, çocuk, genç kısacası herkes için Boyner’de maddi açıdan çok uygun ürün çeşiti bulunmaktadır. Nitekim bu denli geniş bir ürün yelpazesi sunuyor olması, çok ciddi bir kesime hitap etmenize olanak tanıyor. Tabii markanın bilinirliği ve kalitesi de sizlere çok büyük bir artı sağlıyor.

Boyner Bayilik Şartları

Aşağıdaki gibi bir mağaza açma alanınız var ise ve konum olarak hareketliliğin yoğun olduğu bir cadde üzerinde yer alıyor ise, aşağıda yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Firma, doğrudan kendisi başvuru formu ile başvuruları almakta ve geri dönüş sağlamaktadır.

Boyner bayisi olarak ilgili kategoriye göre mağaza açmak için aşağıdaki gibi bir alana sahip olmanız gerekmektedir.

Boyner mağazası açmak isterseniz en az 2,000 metrekare

Boyner Sports mağazası açmak isterseniz en az 600 metrekare

Boyner Beaute mağazası açmak isterseniz en az 200 metrekare

Boyner Casa Club mağazası açmak isterseniz en az 350 metrekare

Boyner Outlet mağazası açmak isterseniz en az 500 metrekare alana sahip olma şartı aranmaktadır.

Boyner İletişim Bilgileri

Boyner Bayilik Başvurusu: Başvuru için tıklayınız
Çağrı Merkezi: 444 29 67 (09:00-22:00)
Boyner Büyük Mağazacılık Merkez Ofis: 0212 335 75 00
E-Mail: info@boyner.com.tr
Firma Adresi: Büyükdere Cad. Noramin Is Merkezi No : 55 Maslak

Giyim sektöründe bayilik alarak iş kurmak isteyen girişimcilere özel bayilik veren firmaları ve bayilik fırsatlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Kahve Dünyası Bayilik Şartları

Kahve Dünyası Bayilik Şartları

Kahve Dünyası farklılaştırılmış mesajları ve deneyimi ile rekabetçi kahve pazarında kendini güçlü bir biçimde konumlandırmış bir markadır.

2004 yılında kurulan Kahve Dünyası oldukça kişiselleştirilmiş, genellikle “en iyi kahve” ve “en iyi kahve evi” olarak adlandırılan cafe kahvesidir. Kahve Dünyası büyük kahve zincirlerine göre daha samimi ve daha sempatiktir.

Kahve, dünya ekonomisinde petrolden sonra en fazla ticareti yapılan ikinci üründür ve Kahve Dünyası Türkiye’deki en hızlı büyüyen kahve firması olma yolunda ilerlemektedir. Kahve Dünyası bayilerine, büyük bir şevkle çalışmaları; kar, büyüme ve eğlence yolundan ilerlemeleri için kanıtlanmış ve etkili sistem desteği sağlar.

Kahve Dünyası’nın benzerlerinden farkı, insancıl ve kişiye özel yaklaşımlarından kaynaklanmaktadır. Kahve Dünyası demek yüksek kalite kahve, hepsi doğal ve taze meyvelerden hazırlanan özel içecekler demektir.

Bayilik desteği rakipsizdir

Kahve Dünyası olası bayileri için uzmanlığını ortaya koyar, bayilerini farklılaştırmalarına yardımcı olur ve müşteri deneyimini en iyi hale getirir. Ulusal ve yerel seviye sektörü gözlemlemek için zamana ve kaynaklara yatırım yapar.

Özelleştirilmiş cafe ortamları, menüsü ve pazarlama planlarıyla müşterilerine “size özel” duygusu yaşatır ve eşi benzeri olmayan dokunuşlarla müşteriyle temas kurar.

Müşterilerin beklentilerini net bir biçimde anlar ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir cafe ortamı sunar.

Bayiliklerin faydalanabileceği diğer fırsatlar

Stratejik yer seçimi yardımı: Kahve Dünyası kira pazarlığı sürecinde ve sürecin doğru, adil ve etkili yapılması konusunda yol gösterir.

Özgün tasarım ve yapı rehberliği: Kahve Dünyası franchise yerleşim ve tasarımında büyük rol oynar. Kahve Dünyası ekibindeki uzmanlar verimliliği ve faaliyetin devamlılığını sağlayacak tasarım modelleri geliştirir.

Sınıfının en iyisi eğitim desteği: bütün bayiler aşamalı eğitim programını tamamlar.

Uygulamalı faaliyet desteği: deneyimli faaliyet ekibi bayilere sürekli faaliyet desteği verir.

Kurum içi pazarlama yardımı: Kahve Dünyası markasını daha da güçlendirmek için bayilerin sadık müşteri tabanı oluşturmasına yardımcı olurlar.

“ Bizi farklı kılan özelliklerimize kendini adayacak ve yüksek kaliteli ürünlerimizi müşterilerimize kusursuz müşteri hizmetleriyle sunacak nitelikli bayiler bulmaya odaklandık. Hedeflerimize odaklanarak ve yüksek standartlarımıza kendini adayacak bayileri tespit ederek ülkenin bir numaralı kahve firması olmak için çaba gösteriyoruz.”

En karlı sektörlerden biri olan kahve sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere özel bayilik veren firmaları ve şartlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Süpermarket Açmak

Süpermarket Açmak

İnsanlar temel ihtiyaçlarını süpermarketlerden karşıladıkları için süpermarketler her şehir için oldukça önemlidir. Bir süpermarket açmak istiyorsanız iş süreciyle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.Süpermarket açmak karlı ve verimli bir yatırımdır.

Süpermarket açmak için öncelikle yeterli sermayenizin olması gerekir çünkü sürecin büyük kısmını sermaye oluşturur. Kaliteli bir süpermarket açmak sizin için daha avantajlı olacaktır.

Süpermarketinizde egzotik meyveler, organik gıdalar ve bunlara benzer de ürünler satabilirsiniz. Süpermarketinize gelen müşteriler istedikleri ürünlere problemsiz bir şekilde ulaşabilmelidir. Bu nedenle süpermarket yönetimi konusunda bilinçli olmanız gerekir.

Süpermarket açmak kapsamlı bir iştir ve kar etmek istiyorsanız bazı kurallara uymalısınız. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman gözünüzü dört açmalı ve onlara iyi niyetli yaklaşmalısınız. Hoşlarına giden ve gitmeyen durumları bilmelisiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bir süpermarket nasıl açılır öğrenebilirsiniz.

Süpermarket nasıl açılır?

1- Süpermarketinizi müşterilerin ürünlere kolaylıkla ulaşabileceği kalabalık bir yerde konumlandırmalısınız. Bu nedenle süpermarketinizi açmak için uygun bir yer seçmeniz gerekir. Şehrinizde göze çarpan bir yer bulun. Yeterli park alanı olan büyük bir bina bulabilirsiniz. İşe başlamadan önce binanın yapısından emin olun.

2- Süpermarketinizi açabilmek için işletme ruhsatı ve izinler almanız gerekir. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Süpermarketinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Unlu mamuller gibi gıdalar satacaksanız konuyla ilgili Sağlık Bakanlığına başvurmanız gerekebilir.

3- Süpermarketinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız çalışanlara ihtiyacınız olacaktır. Kasiyerler ve aynı zamanda et, tavuk ve balık bölümleri için tezgahtarlar almanız gerekecektir. Süpermarket işinde belli ürünlerin taze tutulması gerekir. Müşterileri etkilemek için modern ekipmanlar ve ürünleri servis etmek için malzemeler alın. İşe aldığınız çalışanlarınıza karşı dikkatli davranın. Çalışanlarınızı kasiyerlik, depo sorumlusu, bakım görevlisi ve tezgahtarlık gibi çeşitli pozisyonlarla görevlendirin. Çalışanlarınıza karşı her zaman dostça davranın ve samimi bir ortam yaratın. Çalışanlarınıza düzgün bir çalışma ortam sunarsanız hevesle çalışırlar ve yaptıkları işlerle ilgili daha deneyimli hale gelirler. Ancak onları işle ilgili eğitmeyi vermeyi de unutmayın.

4- Oluşabilecek tehlikeleri kolayca engellemek amacıyla süpermarketinizde bir izleme odası olmalıdır. İşlerinizin düzenli bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız süpermarketinizi her zaman tehlikelere karşı korumalı ve bir izleme odası kurmalısınız.

5- Müşterilerin süpermarketin yeri ve sattığınız ürünlerle ilgili bilgi sahibi olması gerekir. Bu nedenle süpermarketinizin reklamını yapmalısınız. Televizyon, gazete, afiş, el ilanları ve diğer medya araçları vasıtasıyla süpermarketinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca müşterilerin süpermarketinizde hangi ürünlerin satıldığını öğrenmeleri için reklamlarınızda sattığınız ürünleri de kullanın.

6- Müşterileri etkileyebilmek için süpermarketinizi güzel bir şekilde dekore edin. Süpermarketiniz aydınlık olsun ve elektrik bağlantılarının doğru şekilde çalıştığından emin olun. Süpermarketinizi dekore ederken deneyimli bir elektrikçi çağırın ve elektrik bağlantılarını kontrol etmesini sağlayın. Sandalyeler, masalar, sıralar ve bunlara benzer mobilyalar alın.

Süpermarket açma şartları

a ) Kapalı alan belli bir metrekarenin altında olmayacak,(Belediyeden belediyeye değişebilmektedir)

b )Buz dolabı, meşrubat dolabı,klima,lavabo tuvalet,Jeneratör olacak,(Tuvalet bedensel engellilerin de kullanabileceği şekilde)

c )Ustalık belgesi olacak.

d) Market ürünlerini satmakla beraber et ve et ürünleri satılabilecek ,ancak hazır kıyma satışı yapılması yasaktır.

e) Detaylı işyeri yerleşim krokisi çizdirilecek teknik bir kişiye,

f)Bu krokide bertilen yerleşimi izinsiz değiştirilmeyecek.

Süpermarket açmak için gerekli belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi

2-2 adet fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.

8-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

9-İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak

10-Aynı adrese daha önce verilmiş ççma ruhsatı varsa belediyeye geri iade edilecek.

11-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.

12-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

13-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

14-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı

Not: Bu belgeler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve belediyeden belediyeye farklılık gösterebilmektedir. Kesin belgeler için lüften ilgili belediyeye başvurunuz.

Süpermarket açma maliyeti

Tam teşekküllü bir süpermarketin ortalama maliyeti 100 bin TL’den başlayıp 400 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Süpermarketinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız müşterilerinize karşı her zaman iyi niyetli ve dürüst olun. Müşterilerin ihtiyacını karşılayacak ürünler satın. Başarılı ve karlı bir iş kurmak istiyorsanız bir süpermarketin ne şekilde yönetileceğine ilişkin temel kuralları öğrenmeli ve bilgilerinizi sürekli güncellemelisiniz.

Little Caesars Bayilik Fırsatı

Little Caesars Bayilik Fırsatı

Pizza dünyadaki en popüler yiyeceklerden biridir ve bayilik veren firmalar arasında önemli bir yeri bulunan Little Caesars en kaliteli ürünleri en lezzetli şekilde sunar. Little Caesars’ın hızlı, pratik ve samimi hizmeti müşteriler tarafından da beğenilmektedir ve bu sayede Little Caesars sektördeki liderliğini devam ettirmektedir.

Patron olmakla ilgili sunulan fırsatlar

Little Caesars bayilik sistemine dahil olan girişimciler başarılı olur çünkü Little Caesars destek hizmetleri bayi başarısına odaklanır. Finansal özgürlük isteyen bayi sahipleri için sayısız fırsat vardır ve bayilik sahiplerinin kar zarar hanesine ve geleceklerine doğrudan etki edecek kararlar verme şansları vardır. Ekipman ve yer seçimi yardımından seçkin pazarlama materyallerine kadar birçok konuda destek alırsınız.

Değer

Little Caesars Pizza yemek hizmeti endüstrisinde değer liderliğiyle tanınan bir markadır. Kazandıran konsepti, müşterilerin ihtiyaçlarını eşsiz bir biçimde karşılayan ürünleri ve bayileri için yarattığı güçlü değer önermesiyle gurur duyar.

Kaliteli ürünler

Little Caesars Pizza ürünlerinde en kaliteli malzemeleri kullanır. Hamur her gün taze olarak yapılır, sosu baharatlarla harmanlanmış ezilmiş domateslerle yapılır ve dilimlenmiş peynirleri asla dondurulmaz ve her zaman tazedir.

Finansman gücü

Memnun müşterilerin birçoğu Little Caesars Pizza ürünlerinin ödenebilirliğini sever. Aynı zamanda bayiler Little Caesars pizza bayiliğinin akla uygun bir yatırım olduğunun farkındadırlar.

Sektör yeniliği

Little Caesar yenilikler aracılığıyla marka gücünü ve faaliyet sistemini geliştirmeye devam etmektedir. Taşınabilir pizza fırınını kullanan ilk markadır. Little Caesars 1979 yılında Pizza!Pizza!® lafını icat etmiştir ve sektör o günden sonra değişmiştir.

Uluslararası marka bilinirliği

Little Caesar’ın karakteri bütün dünyada sevilir. Acayip fikirli kişiliği aileyle ve arkadaşlarla geçirilen eğlenceli anları çağrıştırır. İmza lafı “Pizza!Pizza!®” her zaman tekrarlanır ve müşteriler bu sevilen ikonun altında resimlerinin çekilmesinden hoşlanır.

Eğitim ve danışmanlık

Little Caesar bayi sahiplerine kapsamlı bir eğitim verir. Aynı zamanda açılış desteği, daimi destek ve yardımlar da sunulur.

Başarı şansı

Little Caesars Pizza bayileri mümkün olacağını düşünmedikleri bir deneyim yaşadıklarını ve işletme sahibi olarak Little Caesars sayesinde büyüdüklerini söylerler. Sizde Little Caesars bayisi olarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Müşteriler sadece Little Caesars Pizza’da bulunan HOT-N-READY® ürünlerine bayılıyor. Müşterilerin birçoğu beklemekten hoşlanmadığı için Little Caesars’ın pizza segmentindeki bu eşsiz pozisyonu rakiplerine karşı avantajlı duruma geçmesini sağlar.

Little Caesars Bayilik Şartları

Little Caesars sektörde hızla adımlarla ilerliyor. Dünyanın en hızlı büyüyen pizza zinciri olan Little Caesars 1959 yılından beri faaliyet göstermektedir.

Ilitchlerin yönetimindeki Little Caesars, dünyanın lider paket servis pizza zinciri haline geldi. Felsefemiz müşterilerimize taze ve yüksek nitelikli ürünlerle hazırlanmış benzersiz yemekler sunmaktır. Ayrıca, üç uluslararası pizza zincirinden biri olma başarısını gösteren Little Caesars Türkiye ve dünya genelinde önemli bayilik fırsatları sunmaktadır.

Uzman Destek ve kanıtlanmış sistem

Little Caesars devamlı eğitim, mimarlık ve inşaat hizmetleri, finansmana yardımcı olacak öncelikli bankalar, devam eden araştırmalar, yeni ürünlerin geliştirilmesi ve etkili pazarlama programları da dahil kanıtlamış sistemi araçlarıyla bayilerini destekleyen global bir markadır.

Önde gelen uluslararası pazar araştırması firması Intellitrends tarafından yapılan bir ankete göre Little Caesars bayilerinin %99’u kanıtlanmış sistemin çalıştığını söylemiştir. Buna ek olarak bayilerin %98’i Little Caesars’ın pizza pazarındaki en iyi konseptlerden biri olduğunu belirtmiştir.

Kardeş şirket Blue Line Foodservice Distribution ile yakından çalışan Little Caesars artan maliyetlerin etkisini azaltmak ve sözleşmeleri güvence altına almak için satın alma gücünü güçlendirmektedir.

Little Caesars bayilik maliyeti

Little Caesars’ın başlangıç maliyetleri oldukça rekabetçidir ve isim hakkını kullanmayla alakalı ücretler mütevazidir. Little Caesars bayisi açmak isteyen adayların en az 40,000 dolarlık dönen varlıkla ( nakit gibi ipoteksiz varlık ) birlikte 150,000 dolarlık öz sermayesinin olması gerekir.

Her bayilik noktası için gereken tahmini başlangıç maliyeti yaklaşık olarak 194,250 dolardan 622,500 dolara kadar çıkabilmektedir. Little Caesars olarak bayilerimizin en doğru lokasyonu seçmeleri için her türlü teknik ve iş gücü desteğini vermekteyiz. Kullanmış olduğumuz özel harita programı sayesinde önceden lokasyon hakkında analiz yapabilme gücümüzü franchise’larımızın kullanımına sunuyoruz. Tabii ki maliyetler çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Little Ceasars bayiliği almak için diğer şartlar

Reklam katılım payı: %4

Net Kazançtan verilen pay: %8

Yatırımın geri dönüş süresi: 2-3 sene

Pizzacı açmak isteyenlere özel en karlı pizza bayiliği veren firmaları araştırmaya devam edeceğiz.

Kinetix Bayilik Şartları

Kinetix Bayilik Şartları

1989 yılından beri kalitesi, fiyat yapısı ve zengin ürün çeşidi ile beğeni toplayan Kinetix, bugün Türkiye çapında yaklaşık 1100 satış noktasında tüketiciye ulaşmaktadır.

Kinetix kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarındaki spor ayakkabı, bot, çizme ve günlük giyim ayakkabıları ile başta gençler olmak üzere her yaştan tüketicinin beğenisini kazanmış bir markadır. Kinetix, bugün tüketicinin en iyi bildiği ve en çok tercih ettiği ilk 5 spor ayakkabı markası arasında yer almaktadır. Kinetix Türkiye’nin önde gelen spor kulüpleri Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın lisanslı ayakkabılarını da üretmektedir.

Başarı için eğitim

Bayilik aldığınızda Kinetix markasının tecrübesinden ve kanıtlanmış sisteminden faydalanırsınız.

Kinetix sistemleri ve prosedürleri kanıtlanmış bir markadır ve sıfırdan bir mağaza açmak yerine Kinetix bayiliği açtığınız zaman daha çabuk kara geçersiniz.

Kinetix şubeler arası eğitim ve bayi ağıyla tam destek sunar. Kinetix bayi ve müşteri memnuniyetini arttırmak için eğitim programları ve stratejiler geliştirir.

Kinetix bayiliğinin sunduğu fırsatlar:

Perakende ayakkabı pazarında eşsiz farklılık noktası
Detaylandırılmış faaliyet prosedürleri
Oturmuş bayi ve personel eğitim programları
Uzun vadeli tedarikçi anlaşmaları
Başarılı bir internet sitesi ve veritabanı, sadakat ödülleri, pazarlama sistemi
Doğruluk ve müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuş gelişmekte olan bir marka

Kazandıran fırsat

Kinetix bayiliği aldığınız zaman kendiniz için çalışırsınız. Kinetix, bayilerine uygulanabilir ve yerinde destek verir.

Bu bayiliği aldığınızda tek bölgede satış hakkı kazanırsınız. Bayilere sistemler, yöntemler ve Kinetix tarafından geliştirilen konsept sunulur.

Kinetix markası üstün müşteri hizmetlerine ve katma değerli hizmetlere vurgu yapar. Müşteriler kendilerine doğru ayakkabı satıldığından emindirler.

Doğru destek önemlidir

Kinetix’in bayilerine sunduğu destekler:

Mağaza tasarımı ve donatımı
Yer seçimi ve kira pazarlıkları
Başlangıç ve devam eden ürün stoklaması
Başlangıç personeli seçimi ve personelin görevlendirilmesi
Kinetix bayinizi açmadan önce bütün sistemler ve prosedürlerle ilgili eğitimden geçirilirsiniz. Bütün personel mağaza prosedürü ve müşteriler için en uygun ayakkabı seçimini nasıl yapacaklarıyla ilgili eğitimler alır.

Bayinizi açtıktan sonra Kinetix ekibi tarafından almaya devam edeceğiniz destekler:

Operasyonel ve finansal konularla ilgili yardımcı olmak için operasyon ekibi tarafından yapılan düzenli ziyaretler
Devam eden eğitim programları
Ulusal satın alma sözleşmelerinin düzenlenmesi
Bayilerle yapılan düzenli toplantılar

Ayakkabı dükkanı açmak isteyenlere özel bayilik veren ayakkabı firmalarını araştırmaya devam edeceğiz.

RE/MAX Bayiliği Nasıl Alınır?

RE/MAX Bayiliği Nasıl Alınır?

Gayrimenkul sektöründe başarılı bir iş kurmak istiyorsanız her yıl 750’nin üzerinde yeni yer açan bir şirkete katılmayı, RE/MAX bayiliği almayı düşünebilirsiniz.

RE/MAX 1974 yılında kurulmuştur ve dünya çapında 6,500’den fazla franchise ofisi vardır. Ayrıca toplamda 90,000’den fazla gayrimenkul danışmanı vardır.

RE/MAX bayiliği almak istiyor ancak nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizler için.

RE/MAX bayiliği almak için adımlar

1 – RE/MAX franchise’ı açabilmek için yeterli sermayenizin olup olmadığından emin olun. Başlangıç yatırımı bölgeye göre 16,000 dolar ve 211,500 dolar arası değişmektedir.

Franchise giriş bedeline dahil olanlar: ofis kurulumu ve düzeltmeler, tabela, mobilya, demirbaş ve ekipman, envanter ve malzemeler, eğitim ücretleri ve giderleri, muhtelif faaliyet giderleri ve işletmenizin 3 ay boyunca ayakta kalmasını sağlayacak para

2 – RE/MAX bayilik ücretleri için bütçe yapın.

RE/MAX’a her ay her satış için 125 dolar ve aynı zamanda brüt komisyonunuzun %1’ini vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda yıllık resmi vergilerinizi, bölgesel kalkınma fon ücretlerini, transfer ücretlerini ve danışma ücretleri de sizin sorumluluğunuzdadır. Bölgesel grup reklamlarını ödemeniz ve konferanslara ve seminerlere katılmanız gerekiyor.

3 – Şirketin internet sitesi aracılığıyla RE/MAX temsilcisiyle temas kurun. İsminizi, adresinizi, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı yazmanız gereken formu doldurun.

4 – Bayilik açmak için RE/MAX’la beş senelik sözleşme imzalayın. Anlaşma süresinin bir beş sene daha uzatılmasını isterseniz RE/MAX tarafından belirlenen şartlara uymanız gerekir.

5 – Genel merkez tarafından düzenlenen dört günlük eğitimlere katılın. Franchise’ınızı açmadan önce aylık olarak düzenlenen bu eğitimlere katılmanız gerekir.

5 – Ofisinizde çalışacak kişiler bu eğitimlere bedava katılabilir. Ancak RE/MAX bu kişilerin yemek, seyahat ve kalacak yer masraflarını karşılamaz.

6 – 7 gün 24 saat bilgisayar, televizyon ve mobil cihazlar aracılığıyla RE/MAX Üniversitesinden destek eğitimleri alabilirsiniz. RE/MAX Üniversitesi açıktan satış, açık arttırma, ipotekli mal haczi ve daha fazlasıyla ilgili kurslar verir.

RE/MAX Bayilik Şartları

Dünyanın en büyük gayrimenkul bayilik ağına katılmak ister misiniz? Emlak sektöründe başarılı iş kurmanın en cazip yollarından biri de emlak ofisi açmaktır. Ancak emlak ofisi açmak ve başarılı olmak bazen sanıldığından çok daha zor olabilmektedir. Başarınızı garantilemek ve yüksek kazançlar elde etmek için başarısı kanıtlanmış bir firmanın kanatları altında faaliyet göstermeyi düşünebilirsiniz. Kendiniz için çalışın ama kendi başınıza değil. RE/MAX aracılığıyla Global gayrimenkulbayilik sisteminin bir parçası olun ve yaygın ağ sistemine hızlı bir şekilde erişim imkanı bulun.

RE/MAX dünyanın en büyük gayrimenkul ağıdır. 1973 yılında Dave ve Gail Liniger isimli iki genç gayrimenkul profesyoneli tarafından Denver, Colorado’da kurulmuştur.

Yıllar içinde güçlendikçe güçlenmiştir. Dünya çapında 90’ın üzerinde ülkede 90,000’in üzerinde gayrimenkul danışmanı vardır. RE/MAX’ın kanıtlanmış sistemi sayesinde rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.

RE/MAX’ın sundukları

İş modeli: RE/MAX’ın eşsiz iş modeli bayilerin karlarını maksimize etmesine ve aynı zamanda genel masraflarını düşürmesine yardımcı olur. En yetenekli çalışanları bulmanıza, çalışanlarınızın başarılarınızı gözlemlemenize ve daha başarılı olmaları için kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Teknoloji: rakiplerin bir adım önünde olmak için son teknoloji araçlar ve ekipmanlar sağlar.

Eğitim: yüksek kalite eğitim sağlar. Sektörün bir numaralı eğitimini sunan RE/MAX Üniversitesi ve RE/MAX EUROversity platformlarının avantajlarından faydalanabilirsiniz. Online, istenildiğinde, DVD veya televizyon, sınıf veya internet video yayını aracılığıyla…

Destek ve hizmetler: rakiplerin bir adım önünde olmanızı sağlayan rakipsiz iş geliştirme ve sürekli gelişimi destekleyen liderlik sistemleri.

Marka: 40 yıllık deneyimi ile övünen şirket pazara hızlı bir şekilde girmeniz için yol gösterir.

Network: RE/MAX diğer başarılı bayi sahipleri ve gayrimenkul danışmanlarıyla bilgi alışverişinde bulunmanız için uluslararası toplantılar ve etkinlikler düzenler.

Satış sistemi: profesyonel satışlar ve pazarlama sistemleri

Aradıkları özellikler

Girişimci olarak gayrimenkul deneyiminizin olmasına gerek yoktur ancak bayinizi başarılı bir şekilde yönetebilmeniz için kararlı ve tutkulu olmanız gerekir.

RE/MAX bayilik şartları

Bayilik maliyeti: 110bin – 300 bin TL

Gelir üzerinden pay: Aylık %6

Reklam katılım payı: Aylık %3

Minimum ofis büyüklüğü: 100 metrekare

İpuçları

Gayrimenkul ofisiniz varsa ofisinizi RE/MAX franchise’ına dönüştürmekle ilgili görüşmeler yapmak için şirketin internet sitesi aracılığıyla RE/MAX’la temas kurabilirsiniz.

Uyarılar

RE/MAX tek bölge satış hakkı vermez. Sözleşmede belirtilen adresteki RE/MAX ofisini idare etmenize izin verilir.

RE/MAX’ın rekabet ettiği diğer gayrimenkul işletmelerine katılamazsınız.

Emlak ofisi açmak isteyenelere özel emlak bayiliği veren firmaları ve bu firmaların aradığı şartları araştırmaya devam edeceğiz.

İddaa Bayilik Şartları

İddaa Bayilik Şartları

İddia ülkemizdeki en popüler şans oyunlarından biridir ve Spor Toto Teşkilatı’nın resmi oyunlarındadır.Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, özellikle dönemin Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın üstün gayretleriyle 17 Nisan 2004 yılında başlattığı yeni oyunu iddaa ile yeni bir döneme de geçiş yapmıştır.

Kısa zamanda Türkiye’nin en sevilen şans oyunlarından biri haline gelen iddaa hasılatıyla da teşkilatı zirveye taşımayı başarmıştır. Geçiş sürecinde yaşanan küçük çaptaki olumsuzluklar dışında hızla yükselen bir grafik sergileyen Spor Toto Teşkilatı, tam anlamıyla özlenen kimliğine 2008 yılında kavuşmuştur. 2008 yılı başında üzerinde yoğun bir mesai harcayarak TBMM’den en çabuk geçen “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının Özel Hukuk Tüzel Kişilerine Yaptırılması Kanunu” ile güçlenen teşkilat, Ağustos ayında Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar liderliğinde yaptığı ihale ile de gücünü pekiştirmiştir.

Daha önce 11.3’lük pay ile oyunları oynatan İnteltek-İntralot Ortaklığı yapılan ihaleyi 10 yıllığına oranı 1.4’e düşürerek almıştır. Böylece Türk sporunun 10 yılı garanti altına alınırken, yapılan ihaleden Türkiye kazançlı çıkmıştır.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın usul ve esaslar dahilinde belirlediği il ve ilçelere kur’a ile bayilik verilir. İddaa bayilerinin karı bayinin elde ettiği toplam hasılatın %9’u ve iddaa ikramiyelerinin de %2’sidir.

Spor bahislerinden hoşlanıyorsanız, girişimci bir ruhunuz varsa ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız iddaa bayisi açabilirsiniz.

Bayilik için tamamlanması gereken evraklar

Bayilik şahıs adına kayıtlı ise:
Çalışma Ruhsatı örneği ( Belediye’den )
Vergi Levhası örneği
İşyeri tapusu veya kira mukavelesi
Nüfus cüzdanı örneği
İkametgah ilmühaberi
Resmi kuruma verilmek üzere sabıka kaydı
6 adet vesikalık fotoğraf
İmza sirküleri
İlgili oda kayıt belgesi
İkamet adresine ait son 3 ay içerisinde düzenlenmiş fatura

Bayilik şirket adına kayıtlı ise:
Çalışma Ruhsatı örneği ( Belediye’den )
Vergi Levhası örneği
İşyeri tapusu veya kira mukavelesi
Ticaret sicil gazetesi örneği
Ortakların ve şirket müdürünün nüfus cüzdan fotokopileri
Resmi Kuruma verilmek üzere şirket müdürü ve ortakların sabıka kayıtları
İmza Sirküleri
Ticaret odası kayıt belgesi
Şirket kaşesi

Bayilik verilmesine ilişkin usul ve esaslar

1 – Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunları Uygulama Yönetmeliği hükümleri gereğince başvuru sahibi gerçek ve tüzel kişilerin aşağıdaki şartları taşıması zorunludur.

Gerçek kişilerin;

Türk vatandaşı olması,

Fiil ehliyetine sahip olması,

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmaması,

Akıl hastalığı nedeni ile özürlü bulunmaması, vesayet veya hacir altına alınmamış olması,

Vergi dairesine kayıtlı olması,

Sabit ikametgahı olması,

Sabit bayiye ait en az birer adet sabit telefon numarası, GSM telefon numarası, elektronik posta adresi bulunması,

Kendisine, eşine veya birinci derece kan hısımlarına sabit bayilik verilmişse, bu bayiliğin Teşkilat tarafından iptal edilmemiş olması,

Tüzel kişilerin;

29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olması ve ticaret sicil kaydına işlenmiş olması,

9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre müflis olmaması, konkordato ilan etmemiş olması veya hakkında iflasın ertelenmesi kararı verilmemiş olması,

Şahıs şirketlerinde (kollektif şirket, komandit şirket) tüm ortakların, sermaye şirketlerinde (anonim şirket, limited şirket) ise doğrudan yüzde on veya daha fazla hisseye sahip ortaklar ile yönetim kurulu başkan ve üyelerinin, genel müdür, genel müdür yardımcısı ile benzeri üst yönetim kademelerinde tüzel kişiliği idare ve temsile yetkili personelinin bu maddenin (a) bendinin üç numaralı alt bendinde belirtilen suçlardan mahkum olmaması,

Vergi dairesine kayıtlı olması,

Sabit bayilik faaliyetini yürütmeye yetkili, her türlü yasal sorumluluğu ve ücreti bayiye ait olmak üzere en az bir çalışanı olması,

Sabit bayiye ait en az birer adet sabit telefon numarası, GSM telefon numarası, elektronik posta adresi bulunması,

2 – Teşkilat Başkanlığımızın www.sportoto.gov.tr internet adresinde bulunan Bayilik Başvuru Formu’nun eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra formda belirtilen belgelerle (Nüfus cüzdanı fotokopisi, sabıka belgesi, başvuru bedelinin yatırıldığına dair banka dekontu, şirket adına yapılan başvurularda yetki belgesi) birlikte Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Bayilik Şube Müdürlüğü Büyükesat Mah. Koza Sokak No:34, Çankaya/ANKARA adresine başvurulması ve başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir. İnternet, faks, posta, kargo ve benzeri yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bayilik Başvuru formunda belirtilen başvuru sahibine ait bilgilerin doğruluğundan başvuru sahibi sorumlu olup; bu bilgilerin doğru olmadığının Teşkilat Başkanlığımızca tespit edilmesi halinde ilgilinin başvurusu ve bayilik hakkı Teşkilat tarafından tek taraflı olarak iptal edilir. Başvuru sırasında Bayilik Verilmesinde Uygulanacak Usul ve Esasların başvuru sahibi tarafından imzalanarak kabul edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

3 – Çekiliş heyeti İdare personelinden oluşacak, isteyen başvuru sahipleri kur’a çekilişini izleyebilecektir. Vekil olarak tayin edilen kişiler de dahil olmak üzere başvuru sahibi dışındaki kişilerin kur’a çekilişini izlemelerine izin verilmeyecektir.

4 – Bir yerleşim yeri için İdarece ilan edilen bayi sayısı kadar çekiliş yapılacak ve yedek bayi çekilişi yapılmayacaktır. Kur’aya katılıp bayi olamayan başvuru sahipleri Teşkilat Başkanlığımızca yapılacak diğer kuralara katılmak için tekrar başvuruda bulunmak zorundadır.

5 – Çekiliş sonucu bir tutanağa bağlanacak ve çekiliş heyeti tarafından imzalanacaktır. Ayrıca, çekilişi izleyen başvuru sahiplerinin imzasının alınmasına da özen gösterilecektir.

6 – Çekiliş sonucu belirlenmiş olan başvuru sahiplerinden, sonradan bayi olma şartlarını taşımadığı anlaşılanlar için bu kura, kazanılmış hak sayılmayacak ve bayilik hakları iptal edilecektir.

7 – Kendi isteği ile bayilik iptali hariç olmak üzere bayilik yapmakta iken bayilik ruhsatı iptal edilenler başvuruda bulunamaz. Hangi aşamada olursa olsun bu şekilde başvuruda bulunup bayilik hakkı kazananların bayilikleri iptal edilir.

8 – Bu ilanın yapıldığı tarihten önce bayilik için İdaremize yapılmış başvurular dikkate alınmayacaktır. Bu tarihten önce başvuruları olan gerçek ve tüzel kişilerin yeniden bayilik başvurusu yapmaları gerekmektedir.

9 – Kur’a sonuçları en geç kuranın yapıldığı günü izleyen 2 (iki) iş günü içerisinde Teşkilatın internet adresinde ilan edilecektir.

10 – Bayilik verilecek yerleşim yeri için İdarece ilan edilen sayıda müracaat olması halinde söz konusu yer kuraya dahil edilmeyecek ve ilgilinin gerekli şartları taşıması halinde doğrudan bayilik verilecektir.

11 – Bayilik başvuru bedeli 250,00 TL. tutarında olup, söz konusu bedelin Teşkilat Başkanlığının aşağıda belirtilen banka hesabına başvuru sahibi adına yatırılarak ödeme dekontunun Bayilik Başvuru Formu ekinde ibraz edilmesi zorunludur. Kura sonucunda bayilik çıkmaması veya herhangi bir nedenle bayilik verilmemesi halinde söz konusu bedel hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

12 – Aynı kura bölgesine başvuru sahibinin eşi, çocukları ve anne-babası müracaat edemez, müracaat edilmesi halinde kuraya dahil edilmeyecektir.

13 – Kura sonucunda bayiliğe hak kazanan adayların Teşkilatça bu konuda yapılacak tebliğden itibaren en geç 10 (on gün) gün içerisinde; 13.000 USD tutarındaki hasılat teminatını Teşkilat Başkanlığımızın aşağıda belirtilen banka hesabına yatırmak, 3.300 USD tutarındaki terminal teminatını İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırmak, Teşkilat tarafından istenecek tüm belgeleri Teşkilata ibraz etmek ve bayilik sözleşmesini imzalamak zorundadır. Anılan süre içerisinde söz konusu gereklerin yerine getirilmemesi halinde herhangi bir bildirim süresine uyulmaksızın tek taraflı olarak bayilik hakkı iptal edilir.

Bayilik Başvuru Formunda bayilik için bildirilen adresin uygun olmaması halinde bayi adayı bu konuda yapılacak tebliğden itibaren en geç 7 (yedi) gün içerisinde aynı yerleşim yeri içinde yeni bir adres gösterilebilir. Bu adresin de uygun olmaması halinde yapılacak tebliğden itibaren yine en geç 7 (yedi) gün içinde üçüncü bir adres gösterebilir. Üçüncü adres hakkı tanıyıp tanımama konusunda Teşkilat Başkanlığı mutlak yetkiye sahip olup, bayi adayı için hiçbir şekilde hak teşkil etmez. Söz konusu üçüncü adresin uygun olmaması halinde dördüncü bir adres gösterme hakkı tanınmayacak ve herhangi bir bildirim süresine uyulmaksızın tek taraflı olarak bayilik hakkı iptal edilecektir.

14 – Başvuru sahipleri tarafından bildirilen bayilik adresi ile söz konusu adrese en yakın bayi arasındaki mesafenin en az 250 m. olması zorunludur. Ancak Teşkilat Başkanlığı aşağıda belirtilen hallerde söz konusu mesafe şartını aramayabilir:

Mahkeme kararı, valilik, belediye, kaymakamlık ve benzeri yetkili kurumların yazılı talebi veya Teşkilat Başkanlığımızca re’sen yapılan adres değişikliklerinde,

Bayiliğin herhangi bir nedenle iptali durumunda iptal edilen adrese veya söz konusu adresin en fazla 50 metre yakınına bayilik için başvurulması durumunda,

Bayilik yapılmak istenen yere en yakın bayinin son üç aylık hasılat ortalamasının en az 15.000 TL. olması durumunda.

İbraz edilecek sabıka ve arşiv kaydı belgesinde belgenin Spor Toto Teşkilat Başkanlığına (Resmi Kurum) ibraz edilmek üzere alındığı belirtilecek, söz konusu kaydı ihtiva etmeyen belgeler kabul edilmeyecektir.

Alışveriş Merkezleri ve başka bayilik bulunmayan ilçe merkezleri için açılan kurada bayi olarak belirlenenlerin adres değişikliği yapması mümkün değildir.

Yukarıda belirtilen şartları haiz gerçek ve tüzel kişilerin başvurusuna bir kura numarası verilmek suretiyle kuraya dahil edilir.

Pizzacı Açmak

Pizzacı Açmak

Son yıllarda hazır gıda sektörü hızlı bir yükselişe geçmiştir. Tüketiciler yoğun programlarına uyum sağladığından hızlı ve basit yemeklere bel bağlamaya başlamışlardır. Pizza hazır gıdalar içinde en popüler olanlardan biridir.

Gel al ve evlere servis hizmeti sunan pizzacılar farklı türde ve lezzetlerde pek çok seçeneği bir arada sunarak pizzayı binlerce kişinin temel ihtiyaç ürünlerinden biri haline getirmiştir. Yine de bütün girişimcilerin farkında olmaları gereken önemli bir konu vardır.

İşletme stratejileri ve yönetim becerileri olmadığından hazır gıda sektöründe iş kuran girişimcilerin büyük çoğunluğu ilk yıllarında başarısız olurlar. Aşağıdaki adımları okuyarak bir pizzacının nasıl açılması gerektiğini ve başlangıçtaki olası hataların önüne nasıl geçeceğinizi öğrenin.

Nasıl Açılır?

1-İyi pizza nasıl yapılır öğrenin. Pizza işine başlarken her ne kadar bir sertifikaya ihtiyacınız olmasa da pizza yapmaktan fazlasını öğrenebileceğiniz bir aşçılık okuluna gitmeniz sizin için iyi bir fikir olacaktır. Menünüze fazladan ürünler koymanız daha fazla müşteriyi etkilemenize yardımcı olacaktır.

İşi öğrenmek için diğer pizzacılarda biraz zaman harcayın. İyi bir pizzanın nasıl yapılacağını öğrenirken aynı zamanda bir işletmenin nasıl yönetileceğini de öğrenmeniz kendi girişiminiz için faydalı olacaktır.

Eğer mümkünse sizi diğer pizza işletmelerinden ayıracak özgün bir pizza yaratın veya özel bir tarif kullanın.

2-Ne tür bir pizza restoranı açacağınıza karar verin. En uygun maliyetli olanlar gel al ve evlere servis olan pizza işletmeleridir.

3-Pizza işletmenizi tanımlayan, pazarlama stratejinizi ve satış yapmayı planladığınız pazarı anlatan, hedeflenen geliri, vergileri ve başlangıç masraflarını içeren bir iş planı hazırlayın.

4-Bir bankadan veya özel yatırımcıdan işletmenizi açmak için gerekli olan krediyi alarak sermayenizi sağlayın.

5-Pizzacınız için ulaşılabilir, göze çarpan ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yer seçin. Herhangi bir kira sözleşmesi imzalamadan önce bulduğunuz yerde bir gıda firması açabiliyor musunuz kontrol edin.

6-İşyeri sicil numarası almak için ilgili resmi kurumlara başvurun. Sigortalı eleman çalıştırmanız gerektiğinden bu numarayı almanız gerekmektedir.

7-İşletme belgesi verilen iş yerleri, iş müfettişlerince işletme belgesi talebinden en geç üç ay içerisinde teftiş edilir. İş yerinde yapılan teftişte, iş sağlığı ve güvenliği açısından başvuru ve beyan formunda belirtilen hususlar incelenir. Bu nedenle pizzacınızın belirtilen hususlara uygun olduğundan emin olun.

8-Pizza dükkanınız için ekipmanlar alın. Buzdolabına ve derin dondurucuya, pizza fırınlarına, hamur yoğurucuya, tezgâhlara, tepsilere ve kaplara, ölçme kaplarına, sos kepçelerine, pizza kutularına, mendillere ve eğer pizzalarınızı evlere servis yapacaksanız dağıtım aracına ihtiyacınız olacaktır.

9-Pizza ve diğer İtalyan yemek çeşitlerinizin yer aldığı bir menü tasarlayın.

10-İş başvuru yapanlarla görüşerek içlerinden güvenilir, etkili ve cana yakın olanları işe alın.

11-Yerel medya, el ilanları ve internet aracılığıyla pizzacınızın reklamını yapın.

12-Pizzacınızı açın.

İpuçları

Pizza çeşitlerinizi yerel etkinliklerde, süpermarketlerde ve sokaklarda tüketicilere sunarak pizza dükkanınızın tanıtımını yapın.

İhtiyacınız Olanlar

İş planı
Yatırım sermeyesi
Dükkan yeri
İşyeri sicil numarası
İş sağlığı ve güvenliği izinleri ve işletme ruhsatı
Buzdolabı ve derin dondurucu
Pizza fırını
Hamur yoğurucu
Tezgâh
Tepsiler ve kaplar
Ölçme kapları
Sos kepçeleri
Pizza kutuları ve mendiller
Dağıtım aracı

Pizzacı Açmanın Maliyeti

Açmak istediğiniz pizza restoranınızın maliyeti; bulunduğu yere, büyüklüğüne ve hizmet tipine göre değişkenlik gösterecektir. Bunun için kesin rakam vermek doğru değildir. Eğer yazımıza açmak istediğiniz pizzacı ile ilgili detaylı bir yorum yaparsanız sizin için sağlıklı bir maliyet hesaplayabiliriz.

Gıda sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere şimdiden bol kazançlar!

Turkcell Bayilik Şartları

Turkcell Bayilik Şartları

Türkiye’de GSM temelli mobil iletişim Şubat 1994’te Turkcell’in hizmete girmesiyle başladı. 27 Nisan 1998’de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, müşterilerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını da artırarak gelişimini sürdürdü.

Turkcell, Türkiye’deki geniş kapsama alanı ve yurt dışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla, müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.

3G’de 110’dan fazla ülkede yaptığı anlaşmalar sonucu yurt dışı kullanımda dünyanın önde gelen operatörleri arasında yer alan Turkcell, ayrıca, GPRS dolaşımında 165’ten fazla ülkede yaptığı anlaşmalarla bu alanda dünyanın sayılı operatörlerden biridir.

Turkcell’in vizyonu iletişim ve teknoloji çözümleriyle hayatı kolaylaştırmak ve zenginleştirmektir.

Lider iletişim ve teknoloji şirketi olarak stratejik öncelikleri;

Mobil iletişim faaliyetlerinde ses ve veri kullanımını artırarak büyümek,

Mevcut uluslararası iştiraklerini karlılık odaklı büyütmek,

Fiber optik altyapısıyla Turkcell Grup Şirketleri arasında sinerji yaratarak sabit geniş bant sektöründe büyümek,

Mobilite, internet, yakınsama alanlarında yeni iş fırsatları ile büyümek,

Yurt içi ve uluslararası pazarlarda iletişim, teknoloji ve yeni iş alanlarındaki fırsatları değerlendirerek büyümek,

Teknolojik yetkinliğini kullanarak müşterileriyle ilişkilerini enginleştirecek yeni servis platformları geliştirmek.

Günümüzde GSM operatörlerinin müşterilerine konuşma ve mesajlaşmadan fazlasını sunması gerekiyor. Turkcell, tüketicilerin videolarını, fotoğraflarını, düşüncelerini ve aynı zamanda duygularını paylaşmalarını sağlıyor. Türkiye’nin öncü iletişim ve teknoloji şirketi olarak müşteri isteklerini açık, şeffaf, hızlı, güven verici ve müşteri odaklı bir şekilde çözmeyi taahhüt ediyor.

Müşteri isteklerini daima kaliteli hizmet sunma anlayışıyla ele alan Turkcell müşterilerinden şikayet aldığında her şikayeti objektif, özenli ve dikkatli bir şekilde inceliyor ve bu inceleme sonucunda çözüm sunuyor.

Turkcell işletmelerin bütün ihtiyaçlarını anlar ve iletişim faaliyetlerini kolaylaştırmak için çözümler sunar. Bazılarının hareket halindeyken konuşması ve e-posta gönderebilmesi için akıllı telefonlara ihtiyacı olur. Veya belgelerin paylaşılması, video konferans ve herhangi bir yerdeyken kurumsal uygulamalara ulaşılması için tam entegrasyonlu çözümlere ihtiyaçları olabilir. İşletmelerin büyüklüğü ve ihtiyaçları farklılaşsa bile kurumsal müşterilerine her fırsatı en basit ve doğru biçimde sağlamak için sürekli olarak yeni ve yaratıcı çözümler üretir. Turkcell’in kurumsal müşterisi olduğunuzda verilerinizi yüksek güvenlikli veri merkezlerinde saklayabilir, iş sürekliliği için yedekleyebilir, bilgiyi paylaşmak için bulut servislerden faydalanabilirsiniz. Tüm bu servisleri gelişmiş Alt Yapı Seti ile tek elden alarak yüksek servis seviyeleriyle yönetebilirsiniz.

Turkcell Superonline’ın güçlü altyapısı ve yönetilebilir, servis seviyesi garantili hizmetleri ile işinizi mükemmel bir biçimde yönetebilirsiniz. Kurumsal internet, noktadan noktaya erişim, sabit ses ve donanım ihtiyaçlarınızı Turkcell Superonline kalitesi ile tek elden yürütebilirsiniz.

İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız müşterilerinizin beklenti ve ihtiyaçlarını doğru bir biçimde karşılamanız gerekir. Bu nedenle potansiyel müşterinize doğru zamanda, doğru yerde ve doğru mesajla ulaşmanız gerekir. Ayrıca müşterilerinizi daha yakından tanımanızda gerekir. Siz de etkinliği ölçülebilen, hedefine uygun kampanyalar düzenlemek ve bir yandan da yeni müşteriler kazanmak istiyorsanız Turkcell pazarlama setinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu hizmetleri kullanarak müşterilerinizin tercih ve davranışlarını öğrenebilir ve müşterilerinize hızlı, maliyet avantajlı ve kişiye özel hizmetler sağlayabilirsiniz.

Turkcell değişimi seven bir markadır. İlerlemek, daha iyi bir gelecek yaratmak, asla durmamak ve insanların iletişim kurmasına yardımcı olmak için yeni yollar bulmak Turkcell’in DNA’sında vardır. Turkcell’in can suyu budur.

Bayiler için araçlar

E-satın alma

Satın alma araçları müzakere ve araştırma süreçlerine erişim imkanı sağlar. Bu süreç interaktiftir. Bayiler tekliflerinin rakiplerininkiyle nasıl karşılaştırıldığını görür ve kazanmak için tekliflerini güçlendirir.

Turkcell kurumlar arası merkez

Turkcell maliyetleri ve karışıklığı azaltmak için bayileri ile kurumlar arası merkez aracılığıyla bağlantı kurar. Kurumlar arası merkez sipariş formları, sipariş formu değişiklikleri, faturalar ve mal makbuz işlemlerinin elektronik bir ara yüz aracılığıyla yapılmasını sağlar.

Bayi ilişkileri yönetimi

Turkcell, bayileriyle bayi yönetimi programı aracılığıyla temas kurar. Bu program Turkcell’in bayileriyle güçlü ilişkiler kurmak için kullandığı araçlardan biridir. Turkcell’in amacı değer yaratmak, teknolojik yenilikleri geliştirmek ve verimliliği arttırmaktır.

Bayi yeterlilikleri: bayi olabilmek için ön koşulların yerine getirilmesi gerekir.

Bayi bölümlendirmesi

Bayilerle yakın ilişkiler kurmak için bayi tabanına bağlı olarak bölümlendirmeler yapılır.

Bayi performans değerlendirme

Dokuz performans şartına bağlı olarak yerel pazarlar ve grup işlevleri bir dizi değerlendirmeden geçer.

Bayi optimizasyonu: bu süreçte iyileştirmeler ve yenilikler yapmak için tedarikçilerle birlikte çalışılır, öncelikler belirlemek için ortaklaşa çalışmalar yürütülür ve kısa vadeli eylemler ve uzun vadeli yol haritaları arasında denge kurmak için beklentiler açıklanır.

Bayi denetimleri

Genel risk değerlendirmeleri ve bireysel bayi değerlendirmeleri aracılığıyla yüksek riskli bayiler tespit edilir ve daha sonra bu bayiler daha detaylı bir değerlendirmeden geçirilir ve takip edilir.

Turkcell bayisi olabilmek için öncelikle bir cep telefon dükkanı açmanız gerekmektedir. Açılıştan bir ay sonra Turkcell tarafından bir bayilik kodu verilmektedir. Daha sonra 1 sene içinde satmış olduğunuz Turkcell hat miktarı vb. gibi performanslarınız değerlendirilir. Gerekli koşulları karşıladığınız takdirde Turkcell bayisi olmaya hak kazanırsınız.

Daha ayrıntılı bilgi almak için Turkcell müşteri hizmetlerini arayın. Bulunduğunuz bölgenin bayilik yetkilisinin iletişim bilgilerini alın ve bu kişiyle temas kurun. Bayilik şartları bölgelere göre değiştiği için internet üzerinden bayilikle ilgili bilgi verilmiyor.

Bayilik şartları hakkında detaylı bilgi için: 0 212 313 10 00

Müşteri Hizmetleri Tel: 444 0 532 – 444 0 535

Kurumsal İletişim mail: corporatecommunications@turkcell.com.tr

Telefon dükkanı açmak isteyenler için telefon bayiliği veren firmaları ve bunların bayilik şartlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Mavi Jeans Bayilik Şartları

Mavi Jeans Bayilik Şartları

Mavi giyim mağazası açarak kendi işinizin patronu olabilir, finansal özgürlüğünüzü kazanabilir, Türkiye genelinde tekli mağaza, çoklu mağaza ve bölge geliştirme fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

İlk mağazasını 1991 yılında İstanbul’da açan şirket, 5 yıl geçmemişti ki daha Türkiye pazarında liderliğe yükseldi. Bununla yetinmeyip dünyaya açılan ilk Türk giyim firmalarından biri oldu. Şu anda 50’den fazla ülkede ve binlerce noktada hizmet veriyor.

Mavi’nin felsefesi, mükemmel fit’e sahip jeans’lerinin ve blue jeans kültürünün etrafında, Akdenizli bir moda markası yaratmaktır. “Perfect Fit” anlayışı, Mavi’nin bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişiminde büyük önem taşır. “Perfect Fit” Mavi için, bir jeans’in kişinin hayat tarzımı birebir yansıtıması, kalite beklentini eksiksiz karşılaması ve giyim tarzı ve üzerine tam uyması anlamındadır.

“Ürünü markaya tasarım taşır” anlayışını benimseyerek; çok-kültürlü bir tasarım ekibi yaratan Mavi, bugün dünyanın dört bir yanından tasarımcı ve danışmanlarla işbirliği yapıyor. Dünyanın en iyi jeans tasarımcısı olarak bilinen Adriano Goldschmied, mükemmel kalıpların kraliçesi Venucia de Russi ve ilk defa bir blue jeans markası için koleksiyon hazırlayan Rıfat Özbek ve ilk kez bir Türk markası için tasarım yapan Hüseyin Çağlayan Mavi’yle buluşan önemli isimler arasında yer alıyor.

Neden mavi jeans bayiliği almalıyım?

Mavi bugün : 747 Milyon TL’lik bir şirket (50 ülkede 326 shop, 5000’e yakın noktada)

Yıllık büyüme oranı: %30

Koleksiyon yapısı: %50 jean; %50 non-denim

Müşteri dağılımı: %50 kadın, %50 erkek

Kartuş kart üyesi: 4 milyon kişi

Çalışan sayısı: 2.250+

Yıllık Jeans Adedi: 7 milyon +

•Yabancı markaların hâkim olduğu blue jean sektöründe Türkçe ismi kullanma cesaretini gösteren ilk marka oldu.

•Türkiye’de şirketler genellikle yurtdışına komşu ülkelerle açılmaya başlarken Mavi tam tersini yaparak jean’in anavatanı ABD’den işe başladı.

•90’ların ortasına kadar blue jean pazarında hâkim olan “unisex” yaklaşımını değiştirdi. ABD’deki genç kız hareketini ilk fark eden markalardan biri oldu.

•Nazar boncuğu ve yemeni gibi Akdenizli kültürün sembolleri Mavi ürünleriyle birlikte dünyaya açıldı.

•Jean sektöründe “Premium” kategorisinin dünyadaki öncülerinden biri haline geldi.

•Dünyada organik denim tasarlayan ve üreten markaların başında geldi.

Bir giyim mağazası deneyiminiz yoksa ne olacak?

Bayilik alan yeni mağaza sahibinin satış uzmanı olup olmamasının bir önemi yoktur çünkü şirket mağaza açılmadan önce gerekli bütün detayları mağaza sahiplerine öğretir. Olası mağaza sahipleri bir giyim mağazası işletsin ya da işletmesin veya giyim mağazası sahibi olsun ya da olmasın bir giyim mağazasının nasıl idare edileceği ile ilgili eğitilir. Şirketin sayısız küçük ölçekli ve büyük ölçekli satış operasyonu yönetmiş bilgili eğitmenlerden oluşan bir ekibi vardır. Her yeni mağaza sahibi kapsamlı bir eğitimden geçirilir.

Şirket, sizi ve personelinizi POS sistemi kullanma, mal alma, mağaza vitrin tasarımı ve daha fazlası gibi önemli konularda kapsamlı bir eğitimden geçirir. Uzun lafın kısası şirket mağaza açılışının başarılı bir şekilde yapılması ve işlerin yolunda gitmesi için planlama aşamasının her noktasında yanınızda olur.

Unutmayın, HERŞEY dahildir. Peki bu HERŞEY neleri kapsar?

Finansman yardımı
Kredi geçmişinin iyileştirilmesi
Mağaza yeri bulma yardımı
Kira sözleşmesi pazarlığı
Mağazanın tamamlanması
Kapsamlı eğitim
Toptan mal ağı

Eğitim ve destek

Şirket giyim mağazanız için doğru yeri bulmanıza yardımcı olur ve kira sözleşmesi pazarlığında size destek olur. Aynaların, göz alıcı rafların, iç mağaza tabelasının ve bütün ekipmanların düzenlenmesi de dahil bütün mağaza montajını yapar. Hatta dış tabela da bütçeye dahildir.

İletişim bilgileri

Adres: Eski Büyükdere Caddesi No:53 , Kağıthane / İstanbul
Telefon: 0850 288 6284
Web Sitesi: www.mavi.com

Giyim sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimciler için giyim bayiliği veren firmaları ve bu firmaların bayilik şartlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Top