Şubat 2016 ~ Evde Ek İş İmkanları

20 Şubat 2016 Cumartesi

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yaratıcı Yolu

İnternetten Para Kazanmanın 10 Yaratıcı Yolu


On yıl önce sokaktan geçen ortalama bir insanın internetten milyonlar kazanabileceğini söyleselerdi kahkahalarla gülerdik. Gerçi bugün sayısız internet milyoneri harika fikirleri edebe aykırı hale getirip kar elde etse de canını dişine takıp becerilerini doğru şekilde kullananlar insanlarda vardır.

Tabii ki kendinize ait özel bir ada alacak kadar çok kazanmayabilirsiniz ancak yeteneklerinizi kullanarak rahat bir yaşam sürmenizi de hiçbir şey engelleyemez.

Medya başarılı internet hikayelerini sadece şansa bağlasa da on binlerce insan sadece internet üzerinden para kazanarak yaşamlarını sürdürmektedir. İşte sizin için hazırladığımız internetten para kazanma yolları. Tüm bu işleri birer ek iş olarak da yürütmeniz mümkün.

İNTERNET ÜZERİNDEN NASIL PARA KAZANILIR?

1-Stok fotoğraf satın

İnternet sayesinde stok fotoğraflara olan talepte patlama yaşanmıştır. Online medyanın büyümesiyle medya ve satış noktalarının sayısı da çarpıcı şekilde artmıştır. Aynı zamanda yüksek kaliteli stok fotoğraflara karşı da muazzam bir ihtiyaç vardır.

Yuri Arcurs insanların stok fotoğraf ihtiyacını karşılayan biri. Dünyada en fazla satış yapan stok fotoğrafçısı ve her 8 saniyede bir imaj satıyor. ( bir sene de 4 milyon imaj satması anlamına geliyor )Arcurs bu işten her sene milyonlarca dolar kazanıyor. Dünyada bir sürü iyi fotoğrafçı vardır ve bu işe girmedeki tek engel fotoğraf makinesi sahibi olmamaktır. Arcurs yüksek kaliteli ve imgesel imajlarıyla itibar kazanmayı başarmıştır.

Profesyonel fotoğrafçıysanız veya sadece hobi olarak fotoğraf çekiyorsanız internet üzerinden stok fotoğraf satabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için İnternette Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

2-Tweet atarak para kazanma

Firmaların reklam mesajlarını takipçilerinizle paylaşarak para kazanabilirsiniz. Her tweet için almak istediğiniz ücreti belirliyorsunuz, kategori ve anahtar kelimeler seçiyorsunuz. Daha sonra reklam verenlerin sizinle temas kurmasını bekliyor, verdiğiniz teklifi kabul ederlerse attığınız her tweet başına para kazanıyorsunuz. İnternetten Tweetad.net gibi siteleri araştırarak konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bütün bu süreç boyunca hesap üzerindeki kontrol hesap sahibindedir. Hesap sahibi tweetlerin anlatım biçimini kendi seçebilir veya beğenmediği tweetleri reddedebilir. Ayrıntılı bilgi için Twitter’dan Para Kazanmak

3-Blogdan reklam geliri elde etme

Sadık takipçileri olan bir blogunuz varsa takipçi avantajınızı kullanarak kolayca nakit para kazanabilirsiniz. Google AdSense gibi reklam ağları sayfanıza reklam vermelerine karşılık size ciddi ödemeler yaparlar ve okuyucuların her tıklamasına karşılık ödeme alırsınız. Aşırıya kaçabilir ve her pikseli doldurabilirsiniz. Reklamları güzelce yerleştirirseniz sitenizden rahatça gelir elde edebilirsiniz.

Günümüzün en başarılı blog yazarlarından biri olan Kanadalı John Chow reklam satışlarından ve diğer akışlarından ayda 40.000 $ kazanmaktadır. Ne gariptir ki kendi blogunda da para kazanmanın yollarını anlatmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Blog Yazarak Para Kazanmak

4-Şirketlerin ürünlerini satma

Satış konusunda uzmanlığınız varsa firmaların ürünlerini satmayı deneyebilirsiniz. İnsanların çoğu diyet hapları ve penis büyütme ürünleri gibi rahatsız edici ürünler satsa da siz vicdanınızı rahat tutmak için Amazon gibi sitelerin “affliate” ( satış ortaklığı ) programlarına katılarak bu siteler üzerinden para kazanabilirsiniz. “Affiliate” ticaret dünyasındaki en eski uygulama yöntemlerinden birisidir. Affiliate pazarlamada reklam veren, ürünlerini ya da servisini internet ortamında pazarlamaları karşılığı affiliate’lere satış başına önceden belirlenen bir komisyon öder. Affiliate’ler ( satış ortakları )reklam verenin kampanyalarını birçok farklı kanaldan pazarlarlar. Bu kanallar, kendi sitelerine reklam banner’ları koymaktan, sosyal medyada direk affiliate linklerini paylaşmaya kadar çeşitli şekillerde olabilir. eBay’de bu sistemi uygulayabileceğiniz e-ticaret sitelerinden biridir ve en iyi satış ortakları ayda 1.3 milyon kazanmaktadır. Ayrıntılı bilgi için İnternette Ürün Satarak Para Kazanmak

5-E-kitap yazın

Son yıllarda internet üzerinden yapılan kişisel yayıncılık ciddi bir patlama yaşamaktadır ve ayrıca kendi internet siteniz üzerinden de kitabı tanıtmanıza gerek yoktur. Amazon, Barnes & Noble ve Kobo her satışta %70 komisyon alabileceğiniz ve kişisel yayıncılık yapabileceğiniz internet sayfalarından sadece birkaç tanesidir.

Geçen sene Amazon üzerindeki e-kitap sayısı 8 milyona ulaşmıştır. Amazon’un belirttiğine göre polisiye ve mistik olanlar daha fazla satılmaktadır. Bu nedenle sizde bu türlerde yayıncılık yapabilirseniz satış şansınız artar.

26 yaşındaki kişisel yayın yazarı Amanda Hocking e-kitap satışlarından bir yılda 2 milyondan fazla kazanmıştır. Amanda’nın hikayelerinde vampirler, troller ve zombiler vardır ve kitaplarını 2.99$ dan satmaktadır.

6-Sanal asistan olun

Küçük işletme sahiplerinin hepsi küçük işlerle uğraşması için tam zamanlı bir asistan almak ister ancak çoğunun buna ayıracak bütçesi yoktur. İyi ki internet var! Artık iş sahipleri müşterilerle ilgilenmesi için part time çalışacak asistanları işe alabiliyor ve tam zamanlı personellere verilen ücretin altında asistan bulabiliyor.

Sanal asistanlık evden çalışanların uygun bir gelir elde edebilmesi için harika bir fırsattır. Sanal asistanlar müşterilerle etkileşimde bulunarak, seyahat biletlerinin rezervasyonlarını yaparak ve küçük işletmelerin günlük ihtiyaçlarıyla ilgilenerek para kazanırlar. Ayrıntılı bilgi için Sanal Asistan Olmak

7-Yeteneklerinizi kiralayın

Her insanın pazar değeri taşıyacak en az bir tane yeteneği vardır. Bu yetenekleriniz sayesinde birçok ek iş yapmanız mümkün.

İnternet üzerindeki belli siteler yazar, kodlayıcı, tasarımcı ve tercüman olan insanları freelance olarak işe alırlar. Freelance internet siteleri sayesinde boş zamanlarınızda gelirinizi arttırabilirsiniz. Yeterli motivasyon ve sıkı çalışmayla rahat bir şekilde güzel ek gelir elde edebilirsiniz.

8-Gittigidiyor üzerinden satış yapın

Gittigidiyor’ da istemediğiniz eşyalarınızı ufak bir para harcayarak satışa çıkarabilirsiniz. Ancak unutmayın bu site sadece eski Star Wars aksiyon figürlerinin satıldığı bir yer değildir. Aslında gittigidiyor akıllı tüccarların kazanç elde etmek için alım satım yaptığı bir pazaryeridir. İşin güzel tarafı insanların almaktan hoşlanacakları ürünler yapıyorsanız kendi sanal mağazanızı açabilir ve tüm dünyadaki müşterilere ürünlerinizi satabilirsiniz. Bu tarz sitelerde ürün satmak son zamanların en popüler ek işlerinden biri.

Başarılı bir mağaza Gittigidiyor’da şu zamana kadar 8 milyonluk satış yapmıştır.

9-Mobil uygulama deneyicisi olun

Zamanı olan, İphone uygulamalarını denemeyi arzu eden ve programlardaki hataları keşfeden insanlar bu çabalarına karşılık ödüllendirici ödemeler alıyor. uTest buna benzer uygulamalardan biri. Bu tür hesaplara kayıt olan bireyler bir süre sonra yaptıkları testlere bağlı olarak itibar kazanırlar.

İtibarınızın artması demek daha karlı test fırsatlarını yakalamanız anlamına gelir.

10-Tişört tasarlayın

Sanatsal yönünüz varsa kendi tişörtlerinizi tasarlayabilirsiniz. İnternet üzerindeki bazı sitelere kendi tişört tasarımlarınızı yükleyebilir ve bu sitelerdeki kişisel online mağazanızda tişörtlerinizi satabilirsiniz.

Ayrıca threadless.com veya www.tish-o.com.tr gibi siteler bu iş için güzel birer örnektirler.

Tasarımlarınız dikkat çekerse ciddi ek gelirler elde edebilirsiniz.

SONUÇ

Gördüğünüz üzere internet üzerinden para kazanmak için özellikle bilgisayarlar konusunda becerikli olmanıza gerek yok. Kendi internet sitenizi nasıl kuracağınızı bilmek zorunda değilsiniz ve başarılı olmak için milyonlar yatırmak zorunda değilsiniz. Sanatsal becerileriniz, yaratıcılığınız veya işletme bilginiz varsa bunları kazanca dönüştürebilirsiniz.

Özetleyecek olursak internet dünyası tıpkı gerçek dünya gibidir. Yararlanabileceğiniz benzer birçok iş fırsatı vardır. Sadece çevrenizdeki müşterilere değil aynı zamanda muhteşem fikirlerinizle dünya çapındaki müşterilere ulaşabileceksiniz.

Öyleyse neden bugünden başlamıyorsunuz?

İnternet odaklı yaratıcı ek iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Evde Aşçılık Yaparak Para KazanMaddi açıdan paranın hayatımızdaki yeri elbette ki çok büyük. Para kazanmak ve rahatça bir yaşam sürmek için her zaman çalışırız. Bazen çok çalışmamıza rağmen yine de para çoğu zaman yetmez. Bu nedenle çoğu ev hanımı evlerinde bir şeyler yapmak ve ailesine destek olmak isterler.

Evde para kazanmak için bir şeçenek de evde aşçılık yaparak para kazanmakdır.

Ev yemekleri herkesin en çok sevdiği ve lezzetine doyamadığı yemeklerdir. Evlerinde bir şeyler yapıp para kazanmak ve ek gelir elde ederek ailesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları artık evlerinde nefis yemekler yaparak para kazanabilirler.

Kendi mutfaklarında yaptıkları yemekleri ister çalışan ailelere ve ya ev yemeği vermek isteyen iş yerlerine satıp kazanç elde edebilirler. Günümüz yaşam koşullarında malesef artık bir kişinin çalışması yetmiyor.

Tabi ev hanımları da çoğu zaman çocuklarını bırakıp işe de giremiyor. Ama bu artık bir mazeret olmaktan çıkabilir. Hem evlerinde çocuklarının yanında olup hem de kendi evlerinde, kendi mutfaklarında hazırladıkları yemekleri satıp elde edecekleri kazançla eve ek kazanç getirip maddi açıdan oldukça rahat bir yaşam sürebilirler.

Kiracı olan ve ev sahibi olmak isteyen aileler, faturalara ve mutfak masraflarına yetişemeyen aileler, çocuklarını okutmak isteyen aileler vs. gibi bir çok aile var. Bunları yapabilmeleri içinde daha fazla para kazanmaları gerekir.

Malesef artık eve giren tek maaşla bunları yapabilmek mümkün değil.

Ev hanımlarının bir çoğu artık evde yemek yaparak para kazanıp eşlerine çok büyük katkıda bulunuyor. Tabi kendi paralarını kazanmanın da keyfini yaşıyorlar. Bu sayede istedikleri ne varsa rahatlıkla yapabiliyorlar. Eğer sizler de evlerinizde olduğunuz süre içerisinde bunu değerlendirip kazanç elde etmek istiyorsanız evde aşçılık yaparak para kazanabilirsiniz.

Örgü Örerek Para KazanmakEvdeekisimkanlari.Com aracılığıyla, evde ek iş arayanlar için oldukça bilinen bir işten bahsedeğiz sizlere. Evde örgü işinden… Bu ek iş sayesinden tahminlerinizin ötesinde bir ek gelir elde edebilirsiniz. Peki örgü örerek para kazanılır?

Bu sorunun cevabını yanıtlamak için biraz geçmişe gitmeliyiz. Bir zamanlar günlük kıyafetlerin çoğu el ile örülürmüş. Kıyafetlerin çoğu aile üyeleri tarafından evde örülürmüş.

Kadınlar, bazen de erkekler; balık ağları, battaniyeler, içlikler, çoraplar, bebek kıyafetleri ve hırkalar örerlermiş. Zaman geçtikçe bazıları belli stillerdeki veya türdeki örgü becerilerini geliştirip bu becerilerini küçük ölçekli üretim sanayinde değerlendirmişler.

Örgücüler el yapımı ürünleriyle gurur duyarlar ve ürünlerinin tanınması için çaba gösterirler. Bazılarının hayal dünyasında halihazırdaki işlerini bırakarak hobilerini ek iş seviyesine taşıyarak para kazanmak vardır.

Bir girişimci hikayesi…

Diş hekimimim bekleme odasında otururken daireler çizerek bir şeyler örüyordum. Birdenbire çekici ve güzel giyinmiş bir kadının bana baktığını hissettim. Bana çorap mı yapıyorsunuz diye sordu. Yüzünde sanki bu mümkün değilmiş gibi bir ifade vardı.

Şaşkın bir şekilde başımı salladım ve evet anlamında gülümsedim. Yanıma geldi ve elimdekini hızla çekerek bunlardan mutlaka bir tane almalıyım dedi. Öğrendiğime göre kendisi muayenehanenin müdürüymüş. Daha sonra kendisinin ve kayınvalidesinin el örgüsü ürünleri ne kadar çok sevdiğinden bahsetti ve ilk çocuğunu doğurduğunda kayınvalidesinin torunu için bir sürü kıyafet ördüğünü söyledi. Ancak şu zamana kadar hiç el örgüsü çorabı olmadığını söyledi.

Kayınvalidesine çoraplarımdan bahsetti ve kayınvalidesi de çorap örmenin ne kadar zor olduğunu anlattı. Bana sanki Albert Einsteinmışım gibi bakmaya başladı. Daha sonrada bir çift çorabın ne kadar olduğunu sordu.

Açıkçası bu teklifi biraz küçümsedim ve dükkandan bir çift çorap almanın daha uygun maliyetli olacağını söyledim. Ancak bir kez daha şok oldum çünkü çok ciddi olduğunu söyledi. El yapımı bu çoraplar için her türlü parayı vereceğini ve biraz düşündükten sonra onu aramamı söyledi. Bana kartvizitini verdi ve yanımdan uzaklaştı.

Günün geri kalan kısmını bulutların üzerinde geçirdim. En rahat sandalyeme oturdum ve bütün gün e-postalarımı kontrol etmek haricinde aralıksız çorap ördüm. Patronuma, kocama, Japon balığıma kısacası herkese ufacık ellerimle yaptığım bir çift çorap için bir kadının fiyatı ne olursa olsun ödeme yapacağından bahsettim.

O gece kendimle gurur duydum ve hiçbir zaman ilgimi çekmeyen pazarlama ve satış konularında araştırma yapmak için bilgisayarımı aldım. Yanıma bir de hesap makinesi alarak rakamları toplamaya başladım. Cömert davrandım ve fiyat artışı olmadan sadece yün parasını almaya karar verdim.
Çoraplarımın ünü yayıldıktan sonra fiyatlarımı artırmaya karar verdim. Hesaplamalarım 100 doları geçince yüzümdeki gülümseme de sona erdi. Vicdanlı ve cömert olarak para kazanamayacağımı anladım. Rüzgâr tersine esmeye başladı. Gururu bir kenara bıraktım ve aldığım teklifi geri çevirdim.

El işi örgülerin büyük bir sektör haline gelememesinin sebebi rekabettir. (Örgü İşine Nasıl Başlanır makalemize göz atmanızda fayda var.) Sanayi devrimiyle ortaya çıkan makineler ve üretim süreçleri her şeyin hızlı bir şekilde ve yığın halinde üretilmesini sağlıyor. Kitle üretimi sayesinde bir sürü hırka aynı anda üretiliyor. Sonuç: ucuza mal edilen örgü ürünler

El örgüsü pazarı gün geçtikçe küçülmektedir ancak hala özel mağazaların arka taraflarında birkaç tane de olsa bulunmaktadır. Örgü örerek hiçbir zaman zengin olamazsınız ancak yine de örgü örerek para kazanacağınızı düşünüyorsanız işte dikkat etmeniz gerekenler:

1- Zamanınızı ve hünerlerinizi harcamaya değer mi? Belki ekstradan birkaç lira kazanmak için sevdiğiniz şeyi yapabilirsiniz. Veya yeni projeleriniz için birkaç tane yün almaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz. Bunu tatmin edici buluyorsanız kendi işinize de kurabilirsiniz. Amaçlarınızı belirlerken gerçekçi olmalısınız.

2- Ürününüzü ve pazarı bilin. Bu gezegendeki en iyi çorap ören kişinin siz olduğunu söyleyin.

Peki, hadi gerçeklere geri dönelim. Özel ihtiyaçları olan kişi veya kişiler tanıyor olabilirsiniz. Şeker hastalığı veya diğer sağlık sorunları olan insanların bazıları size sipariş verebilir. Kaşmir hırkalar giymek isteyen ancak kendi bedenlerine uygun hırkalar bulamayan büyük beden kadınlar için üretim yapabilirsiniz.

3- Bireylerin dışında kimler size el örgüleriniz için ödeme yapar? Yerel kaynaklarınız neler? Üstün niteliklere sahip misiniz? Bulunduğunuz bölgede yüncüler, tedarikçiler ve üreticiler var mı? Bu insanların birçoğu belli örnekler için size ödeme yapabilir.

Ödemeler işletmeden işletmeye farklılık gösterir. Kimisi yün için ödeme yapar, kimileri de belli bir proje veya ürün için ödeme yapar. Diğerleri de sizin fiyat belirlemenizi ister.

Bir diğer olası müşteri de özel dükkanlardır. Bu dükkan sahipleri sizden aldıkları ürünleri konsinye mağazalara satabilirler.

4- Yetenekli bir tasarımcı mısınız? Bir diğer seçenekte orijinal örme giysiler tasarlamaktır. Ayrıca hem kendi pazarladığınız hem de firmalara sattığınız ürünlerin modellerini satabilirsiniz veya bir kitap yazabilirsiniz.

Sponsor olarak bir yayıncı veya yün firması bulmak oldukça zordur. Bu işle ilgili detayları öğrenmek istiyorsanız diğer tasarımcılarla temas kurabilirsiniz. Emin olun ki örgücüler dost canlısı insanlardır. İnterneti kullanarak temaslar kurun.

Araştırma yapın ve bu iş gerçekten yapan insanlarla görüşün. İşinizle ilgili örnekler sunmak için hazırlıklı olun ve amaçlarınız doğrultusunda zaman ve çaba harcayın.

Son bir uyarı ve en önemli olanı. Hobiden dönüştürülen işlerin birçoğu çekiciliğini yitirir. Kendinize şu soruyu sorun: cazibenizi kaybetme riskini alacak mısınız? Veya zenginlik ve fakirlik fark etmeksizin işiniz için her şeyi göze alır mısınız?

Ek iş yaparak para kazanmak isteyenlere özel kazançlı ek iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak


Evde iş arayan ev hanımlarına özel popüler ek iş imkanlarından biri de evde yemek yapmaktır. Yemek yapmaktan veya pişirmekten hoşlanan biri için gıda işine başlamak hobisiyle kariyerini birleştirmenin en güzel yoludur. Ancak pişirdiğiniz ürünleri satmak iyi yemek yapmaktan fazlasıdır.

Bu ek işi rayına oturtabilmek için araştırma ve planlama yapmanız gerekir. Ayrıca bunların ötesinde gıda işi ilave izinler ve hatta satışlara izin verilmeden önce gıda denetimini bile gerektirebilir.

Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır?

Ne tür yemekler satacağınıza ve yemeklerinizi nasıl satacağınıza karar verin. Evlere yemek servisi ve unlu mamuller gibi gıdayla ilgili sunulabilecek farklı seçenekler vardır.

Düğün yiyecek-içecek hizmetleri veya cafeler ve dükkânlar aracılığıyla satabileceğiniz unlu mamuller gibi daha niş pazarlara da odaklanabilirsiniz

İşletmenizin özelliklerini destekleyen bir iş planı hazırlayın. Ne satmak istediğinizi, nasıl ve kimlere satmak istediğinizi belirtin.

Finans bölümü ekipmanların, malzemelerin ve yemekler için ihtiyaç duyulacak malzemelerin maliyetlerini içermelidir. Aynı zamanda pazarlama ve reklam gibi işletme masrafları da eklenmelidir. Gelecek yıllar için öngörülen satışların ve kazançların bilgisi de yer almalıdır.

İşletmenizi kurun. Eviniz gibi kişisel mallarınızı korumak istiyorsanız sınırlı sorumlu şirket gibi bir ticari işletme kurmayı düşünebilirsiniz. (Kredi almak için evinizi teminat olarak gösterebilirsiniz) İlgili resmi kurumlara ruhsat ve izinlerle ilgili başvurun. Evde yürüteceğiniz gıda işiniz için gerekli olan yasalarla ilgili bilgi alın.

Yemek yapma ekipmanlarınızı ve malzemelerinizi satın alın. Malzeme ve ekipman alımları ne tür yemekler yapacağınıza bağlı olarak değişir. Ancak her halükarda kâseler, pişirme tabakları, çırpıcılar, kaşıklar, ölçme aletleri ve gerekli diğer aletleri almanız gerekir. Bu gereçleri ve aynı zamanda yemeklerde kullanılacak ürünleri kendi kişisel malzemelerinizden ayırmalısınız.

Eğer ürünlerinizi dükkânlar aracılığıyla satacaksanız yiyeceklerinizi korumak için paketleme malzemeleri satın alın. İlgili resmi kurumların paketlemeyle ilgili düzenlemeleri varsa bilgisayarda “içindekiler” etiketleri hazırlayarak gıda paketlerinizin üzerine yapıştırın. Eğer catering işi yapacaksanız güzel servis tepsileri, kâseler ve diğer gerekli gereçlerden satın alın. Bu sayede ürünleriniz insanların gözüne daha hoş gelecektir.

İşletmenizin pazarlamasını yapın. Yaptığınız ürünlerden örnekler hazırlayın ve fotoğraflarını çekerek portfolyo, internet sitesi veya broşürler gibi pazarlama kaynaklarında kullanın.

Özel günlerde müşterileriniz için özel kampanyalar hazırlayarak işletmenizin pazarlamasını ve reklamını yapabilirsiniz. Örneğin eğer şekerlemeler ve kurabiyeler yapıyorsanız Sevgililer Günü veya Anneler Günü için tanıtıcı etkinlikler gerçekleştirin. Eğer catering işi yapacaksanız düğünleri veya nişanları hedef alan pazarlama çalışmaları yapın.

Dergiler veya internet sayfaları gibi hedef kitlenizin takip ettiği alanlarda reklam ve promosyon çalışmaları yapın.

Ek iş olarak evde yemek işi arayanlar

Evde yemek işi arıyorum diyenlerdenseniz sizlerle evlere yemek işi vermek isteyenler arasında bir köprü görevi görebiliriz. Yazımıza evde yemek yapıp satmak isteyenler ve evde yemek yaptırmak isteyenler yazımıza yorum bırakabilirler. Yorum yaparken güzel bir türkçe kullanır ve detaylı bilgi verirseniz ek iş bulma ihtimaliniz artacaktır.

En kazançlı ek işleri ve ek gelir fırsatlarını sizler evden para kazanmak isteyenler için araştırmaya devam edeceğiz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak


Blog yazarak para kazanmak ek iş yapmak isteyenlerin düşünmesi gereken ilk 10 ek iş fırsatı arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Evde iş imkanıyla ek gelir elde etme konusunda ciddiyseniz belki de hayatınızı değiştirebilecek bu yazımızı şiddetle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Online başarı için kilit noktaları bilmeniz gerekir. İnternet 7/24 pazarlama yapabileceğiniz bir ortamdır. İnsanların problemlerini çözmek için araştırma yaptıkları global bir ortamdır.

Sizde internet ortamını önemli bilgileri veya online ürünleri pazarlamak için kullanırsanız ve insanların problemlerini çözerseniz bulduğunuz çözümlere karşılık güzel paralar kazanabilirsiniz.

Blog nasıl açılır?

1- Blogların en iyi taraflarından biri kendi ifade etme alanları olmalarıdır. Yaşadığımız dünyada sesimizi birilerine duyurmak oldukça zordur. Ancak bloglar sayesinde düşüncelerinizi başkalarına duyurabilir ve fikirlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı bloglamak sizi tatmin ve mutlu eder. Ayrıca yazı dünyasına girmenin en akıllıca yollarından biridir.

2- Blog açmak oldukça ucuzdur. Blog açarken ödeme yapmanız gereken iki bileşen vardır. Birincisi alan adı (domain name ) ve ikincisi barındırma hizmetidir( web hosting ).

Düşük ücretlerle blogunuzu açabilir ve yönetebilirsiniz. Hatta bedava barındırma ve alan adı hizmeti sağlayan internet siteleri bile vardır. Ancak size tavsiyemiz kendi alan adınızı ve barındırma hizmetinizi almanızdır çünkü daha faydalıdır.

Blog açmanın yıllık ortalama maliyeti 90-150 TL arasında olmaktadır.

3- Blog yazılımlarını kullanmak oldukça kolaydır ve özellik WordPress blog yazılımı bunların en popüleridir.

WordPress sayesinde birkaç küçük kurulumdan sonra kendi bloğunuzu açabilirsiniz. WordPress kurulumu için internet üzerinde size yardımcı olabilecek bir sürü forum ve kılavuz vardır. Ayrıca bloğunuzun görünümü için birçok hazır tema seçenekleri bulunmaktadır.

Bu temalar ücretsiz olduğu gibi paralı da olabilmektedir. Google’da “WordPress temaları” şeklinde bir arama yapabilir ve kendi temanızı seçebilirsiniz.

Blog yazarak nasıl para kazanılır?

Reklamlar, sponsorluklar, affiliate programlar ( satış ortaklığı programları ) sayesinde blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Birçok insan bloglar sayesinde büyük gelirler elde eder.

İlk birkaç ay sürekli yazırlar yazmaya devam ederseniz ortalama 3-4 ay sonrasında, aylık 400-500 TL gibi bir gelir elde etmeniz işten değildir. Bu rakamlar son derece ılımlı rakamlardır. Zaman geçtikçe ve siz yazmaya devam ettikçe geliriniz de bu doğrultuda artış gösterecektir.

Para kazanabileceğiniz sistemler şunlardır:

1-Affiliate pazarlama programlarına katılarak para kazanabilirsiniz.

2- Google adsense sayesinde blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Ne bloğu açabilirim?

Bloglar karlı pazarları hedeflemek için kullanılabilir. Hedeflediğiniz karlı pazarlar doğrultusunda fikirler üretebilir ve ürünler hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Sağlık, kadın ve moda, güzellik, alışveriş, tatil, teknoloji vb. aklınıza ne geliyorsa o konuda blog açabilirsiniz.

Örneğin yeni bir anne oldunuz. Bebekler hakkında faydalı bilgiler sunan bir blog açabilirsiniz. Ya da yemek yapma konusunda kendinize güveniyorsanız yemek tarifleri bloğu açabilirsiniz. Bu seçim tamamen size ve ilgi alanınıza bağlıdır.

Bloğumun ziyaretçi sayısı nasıl artırılır?

Bloğunuzun ziyaret edenlerin sayısını arttırmanın en önemli kriteri ziyaretçileri memnun etmekten geçmektedir.

Blogunuzun içeriği ne kadar iyi olursa sonuçlarınızda o kadar iyi olur. Eğer ziyaretçileriniz aradıkları bilgileri bloğunuzda bulabiliyorsa sitenizde daha çok zaman geçireceklerdir. Böylece siteniz google aramalarında üst sıralara çıkmaya başlayacak ve daha çok kişi bloğunuzu ziyaret edecektir.

Şunu unutmayın ki siz yazılarınızda kaliteden ödün vermediğiniz sürece ziyaretçiler size geleceklerdir. Örneğin yemek tarifleri veren bir blog açtınız. İlk yazınızda avakado soslu pekin ördeği tarifi vereceksiniz diyelim.

Bu tarif diğerlerinden farklı ve ziyaretçilerin memnun edici olmalıdır. Tarifinizi resimlerle zenginleştirebilir, bu yemeğin yanında nelerin pişirilebileceğini önerebilirsiniz.

Bloğunuzun trafiğini arttırmak için sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanmalısınız.

Facebook, twitter gibi sosyal ağlarda hesaplar açarak bloğunuz için sayfalar oluşturarak yazdıklarınızı buralarda paylaşabilirsiniz. Bu sayede bloğunuzu beğenenlerin sayısı her geçen gün artacaktır. Bu da sürekli ve sadık bir ziyaretçi kitlesine sahip olmanız demek.

İnternet sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak için başka internet siteleri aracılığıyla backlinkler (google sayfa değerinin yükselmesi için bir sitenin başka bir siteye banner veya text link vermesi) alın. Anahtar kelimeler ve arama motoru optimizasyonunu kullanarak internet sitenize kaliteli içerikler koyun.

Destek almak için

Blog yazarak para kazanma konusunda profesyonel destek almak isterseniz uzmanlarımız cüzi bir ücret karşılığında sizlere bu süreçte her türlü desteği sunacaklardır. Detaylı bilgi için yazımıza yorum bırakabilir ya da “İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak” başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

En gerçekçi ve bol kazançlı ek iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Örgü İşine Nasıl Başlanır?

Örgü İşine Nasıl Başlanır?


Ek iş yaparak para kazanmak mı istiyorsunuz? Ve de el işi konularında maharetli misiniz? O zaman kendi işinizi kurarak faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

İyi bir örgücüyseniz evde örgü işi sizin için harika bir ek iş fırsatı olacaktır. Özellikle soğuk havaların hakim olduğu bir bölgede yaşıyorsanız daha da avantajlısınız demektir.

Yapacağınız örgü tokalar, kıyafetler, hırkalar ve havlular insanların kalbini ısıtacaktır.

Sonuçta örgü örme kabiliyetiniz var. Bundan sonraki aşama planlarınızı nasıl düzenleyeceğinizdir. Yaratabileceğiniz bir sürü kıyafet çeşidi vardır ancak öncelikle tek parmaklı eldivenler veya hırkalarla başlamanızı tavsiye ederiz. Bunu yaparak dikkatinizi tek bir şeye odaklamış olursunuz.

Dükkan, ev veya online mağaza gibi ürünlerinizi satabileceğiniz birçok pazar vardır. Bu tür ek işler gayret gerektirdiği için belli bir miktarı hedeflemeniz gerekir.

Bir gün içerisinde belli bir miktara ulaşamayacağınızı düşünüyorsanız yakınlarınızdaki örgü atölyeleriyle temas kurabilirsiniz. Aynı zamanda kendi satış dükkanınızı açabilir ve örgü modeli kitapları, yünler, iplikler, dokuma tezgahları ve iğneler satabilirsiniz.

Örgü işinize başlayın

Hangi yolu seçerseniz seçin çalışırken konsantre olabileceğiniz bir ofise ihtiyacınız olacaktır. Bir yer almak veya kiralamak için para harcamak istemiyorsanız evinizi ofise dönüştürebilirsiniz. Ancak kreasyonlarınızı sergilemek ve satmak istiyorsanız düşünmeniz gereken bir sürü faktör olacaktır.

Personel maaşları, sigorta, raflar ve vitrinler, ofis ekipmanları, dükkan kirası, kamu giderleri gibi masraflarınız olacaktır.

İşleri evinizden yürütmeye karar vermiş olsanız bile yerine getirmeniz gereken yasal zorunluluklar olabilir. İlgili resmi kurumlara başvurun ve neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Dükkan açmayı tercih ederseniz işletmenizin meşru olması için işletme ruhsatı almanız gerekir. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın.

Geniş bir hedef kitleye hizmet etmek istiyorsanız ürünlerinizi ve tasarımlarınızı online olarak pazarlamanız gerekir. Ancak bunu başarmak istiyorsanız öncelikle kurumsal bir internet sitesi açmanız gerekir. Bu sayede müşterileriniz de ürünlerinizi inceleyebilir ve isteklerini alabilir.

Ek iş yaparak gelir elde etmek isteyenler için birbirinden güzel ek iş fikirlerini, ev hanımları için evde ek iş imkanlarını ve ek gelir imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Top