Ağustos 2016 ~ Evde Ek İş İmkanları

26 Ağustos 2016 Cuma

DemirDöküm Bayilik Şartları

DemirDöküm Bayilik Şartları

Demir Döküm 1954 yılında İstanbul’da faaliyete başlayan ve ısıtma, iklimlendirme ve su ısıtma alanlarında faaliyet gösteren firmalardan biridir.

Kurulduğu günden bu yana hem ülke sanayisi ve kalkınması için birçok katkı sağlamış, hem de tüketicilere kaliteli ve üstün teknoloji ürünleri sunmuştur.

Türkiye’nin ilk kazan, soba, döküm radyatör, panel radyatör, şofben, kombi ve kat kaloriferi üreten firmasıdır. Bu nedenle Demir Döküm “Isı konforu” sloganı ile akıllara gelmektedir.

Oldukça köklü bir şirket olmasından dolayı, oldukça sağlam altyapıya da sahiptir. Özellikle bayilik, servis ve satış noktası hizmetlerinde kaliteye aşırı derede önem verir.

Bu nedenle DemirDöküm Servisbayilik ve satış noktaları girişimcilerin de odak noktası haline gelmiştir. Bugünlerde pek çok girişimci DemirDöküm servisi açmak başvuruda bulunuyor.

Peki, servis başvurusu için ne gerekli? DemirDöküm, kurumsal firma olmanın getirdiği prensiplerle, başvuran adaylarda birçok kriter arıyor. Bu kriterlerin tamamını DemirDöküm’ün resmi internet sitesinden ya da çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Resmi internet sitesinden iletişim bilgilerinin tamamına erişebilmeniz mümkündür. Genel Merkezi arayarak, yada bölge satış temsilciliğini arayarak konu ile ilgili bütün detayları ve süreçleri öğrenebilirsiniz.

Demir Döküüm’ün İstanbul’da 1 adet Genel Merkezi, 3 farklı şehirde de Bölge Satış Yöneticiliği bulunmaktadır. Bölge Satış Yöneticilikleri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunmaktadır. Resmi internet sitesinin “İletişim” kısmından hepsinin adresine ve telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

Alarko Bayilik Şartları

Alarko Bayilik Şartları

Alarko Carrier, kökeni 1954 yılına dayanan köklü ve alanında lider firmalardan bir tanesi. Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak 1954 yılında kurulan firma daha sonra 1998 yılında dünyanın liderlerinden biri olan Carrier ile birleşerek yurtdışına açılma ve daha büyük bir Pazar payına sahip olma imkanına kavuştu.

Eşit ortaklık ile birleşen bu iki firmanın yeni adı da Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

Rekabet gücünü arttıran, yurtdışına açılma fırsatı bulan ve teknolojisini yenileyen yeni şirket 2 alanda faaliyet göstermeye devam etti.

Endüstriyel alanda ve Paralama-Ticaret alanında. Endüstriyel alanda hem üretim yaparken, hem de Ar-Ge çalışmalarına hız verdi.

Aynı zamanda Ticaret-Pazarlama alanında da Proje ve Mühendislik hizmetleri, sistem satışları, İthalat, İhracat, Temsilcilik ve diğer pazarlama ve satış işlerini yürüttü.

Alarko Carrier’in Türkiye faaliyetleri oldukça geniş alana yayıldığından ve Pazar payı oldukça geniş olduğundan bayilik ve satış noktaları da gittikçe çoğalmak zorunda kalıyor.

Bu alanda ki açığı kapatmak için de bayilik ve servis başvuruları değerlendiriyor. Sizde Alarko Servisi açmak istiyor ve büyüyen aileye katılmak istiyorsanız başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Alarko-Carrier.com.tr adresinde ki “İnsan Kaynakları” sekmesinden “Yetkili Servis Başvurusu” ve Yetkili satıcı Başvurusu” seçenekleri bulunuyor.

Alarko servis için servisi, satış noktası için de satış noktası formunu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra genel Müdürlükten size geri dönüş yapılacaktır.

Gizli Müşteri Olarak Kazanç Sağlamak

Gizli Müşteri Olarak Kazanç Sağlamak

Son dönemlerde oldukça sık karşılaşılan bir terim. Gizli müşteri (mystery shopper) veya Gölge müşteri olarak adlandırılan bu kişiler kimlerdir, ne iş yaparlar, ne kadar kazanırlar.

Evdeekisimkanlari.com farkıyla sizler için hazırladığımız iş fikrinde, öncelikle gizli müşterileri tanıyalım.

Gizli müşteri özel aracılık firmaları tarafından tutulan ve bu firmalar tarafından finanse edilen kişilerdir. Amaçları istekte bulunan firmaların şubelerini dolaşmak ve bu şubelerdeki hizmet kalitesini ölçerek merkeze bildirmektir.

Gizli müşteri olabilmek için bu işi yapan aracı firmalara başvuruda bulunmalı ve size uygun bir iş gelene kadar beklemelisiniz. Çünkü devamlı bir iş değil ve ne zaman size görev verileceği belli değil. Bu sebeple part – time olarak yapılıyor ve günde 10-15 dakikanızı alıyor.

Size verilen firmaları dolaşmanız, onlara sorular sormanız, müşteriye ilgilerini ölçmeniz, kurallara riayet edip etmediklerini kontrol etmeniz ve bunları raporlamanız halinde ödeme alabiliyorsunuz. Ödemeler işi veren firmaların tarafından belirleniyor.

Bazı firmalar nakit ödeme yaparken, bazıları hediye çeki, bazıları yaptıkları alışverişleri kendilerine veriyor. Tabi ki bu işin maiyetine ve konusuna göre değişebiliyor.

Ülkemizde yeni yeni oturan bir sektör olmasına rağmen şimdiden 500.000 den fazla gölge müşteri aramızda dolaşıyor. Bazısı haftada bir iş alırken bazısına 2 günde bir iş geliyor.

Gölge müşteri olmak aslında kolay ve aynı ölçüde zor bir iş. Çünkü başvurmak yeterli. Ancak size uygun işin gelmesi bazen uzun sürebiliyor. Aranan kriterler kapsamında eleman bakıldığı için sizin iş alma garantiniz yok.

Kimler Gizli Müşteri olabilir?

Aşağıdaki özelliklere sahip herkes gizli müşteri olabilir:
 • İyi bir gözlemci
 • Dürüst
 • Güvenilir
 • Uyumlu
 • Detaycı
 • Hafızası kuvvetli
 • Algılaması kuvvetli
 • Aktör
 • Doğru bilgi aktaran
 • Yazı diline hakim
 • İyi rapor yazabilen
 • Dikkatli
 • Esnek
 • Düzenli
 • Objektif ve tarafsız
 • Sakin

Ek Gelir Kazanmaya Başlamak İçin 7 Neden?

Ek Gelir Kazanmaya Başlamak İçin 7 Neden?

Ek gelir kazanmak istiyorsunuz fakat sizde bazı düşünceler hakim. Acaba istediğim parayı kazanabilir miyim?

Acaba maddi anlamda beni rahatlatır mı? Veyahut istediğim kitleye ulaşabilir miyim? diye düşünüyorsanız aşağıda yazacaklarımız kafanızdaki soru işaretlerini silecektir.

Unutmayın ki, buradaki püf nokta EK GELİR’dir. Kesinlikle gerçek işinizle karıştırmamalı ve büyük paralar kazanma umudu ile işinizi bırakarak bu tür olaylara eğilmemelisiniz.

Bu şekilde ek gelir işi sizin için hem keyifli hem de para getiren bir iş olacaktır.

İşte ek gelir kazanmaya başlamak için 7 neden;

• Bu işi yaparken tüm zaman sizindir. Şu kadar sürede bu işi yetiştirmelisin diyen bir patronunuz ya da nerede kaldı bu iş daha bitmedi gibi sorular yöneltecek bir şefiniz olmayacak.

• Buradan elde ettiğiniz gelir tamamen size kalacak ve istediğiniz şekilde kullanma imkanına sahip olabileceksiniz.

• Bu işi yaparken herhangi bir kovulma tehlikesi yaşamayacaksınız.

• Kendi işinizin patronu olacaksınız.

• Kendine güveniniz gelecektir. Başarılı bir şeyler yaptığınız hissettiğiniz duyguyu hatırlayın. Buradan yavaş yavaş kazanacağınız paralar kendine güveninizi arttıracak ve işinizi daha iyi yapmanıza olanak sağlayacaktır.

• Ek gelirinizin limiti olmayacak. O ay ne kadar kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey işlerinizin hızını biraz arttırmak. Ne kadar çok iş o kadar çok para demek.

• İstediğiniz zaman emekli olabilirsiniz. İster 30’unda isterseniz 50’sinde. Tamamen size kalmış. Emekli primi ödeme derdi bile yok

Bu maddeler sizi cezp ettiyse sizde ek gelir yaratarak netten para kazanmanın keyfini sürmeye hazırsınız demektir.

Hem sevdiğiniz bir işi yapıyorsunuz hem para kazanıyorsunuz ne kadar güzel bir şey değil mi?

Unutmamanız gereken tek şey, bu işi ek gelir olarak algılamak ve gerçek işinizle karıştırmamak. Bu şekilde ek gelir kazanmanın keyfini sürebilirsiniz.

Facebook Gruplarında Nasıl Ek Gelir Elde Edebiliriz?

Facebook Gruplarında Nasıl Ek Gelir Elde Edebiliriz?

Facebookta artık çoğu kişiler saatlerini geçirmekte ve içerisinde gezmektedir. Peki hiç düşündünüz mü facebooktaki grubumuzdan ek gelir nasıl elde ederiz diye?

Facebook ve twitterdan nasıl ek gelir elde ederiz konusunu bir başka makalede açıklamıştık. Fakat bu makalede ise; eğer bir grubumuz var ve ciddi bir kullanıcı sayısına sahip ise bu gruptan nasıl ek gelir kazanabiliriz bunu anlatacağız.

Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Öncelikle anlatacaklarımız sıfırdan yüksek kullanıcı sayısına ulaşabilecek gruplar içindir.

Lafı fazla uzatmadan işte işin püf noktaları;

Öncelikle açacağımız bir grup ister geyik olsun, ister siyasi olsun, ister bir sanatçının fan sayfası olsun o an moda olan bir grup seçilmeli ve tüm çabamızı bu grup için harcamalıyız.

Arkadaşlarımızı bu gruba davet etmeli ve onlarında arkadaşlarını davet etmelerini sağlamalıyız.

Grubumuz yavaş yavaş büyüyor ve 10.000lere ulaştık işte bu noktada yapmanız gereken, internetteki webmaster forumlarına üye olup ilanınızı vermek. Googleda “webmaster forumu” olarak aratırsanız bir çok kaliteli forum bulabilirsiniz.

Bu webmaster forumundaki bazı webmasterlar, gerek sitesinin tanıtımı olsun gerekse sitesinin bir ürünü olsun bunun için reklam vermeye hazırdırlar. Bizim tüketici profilimiz ise bu kişilerdir.

Gün geçtikçe sizin ve arkadaşlarınızın reklamlarına bağlı olarak grubumuzun üye sayısı artmaktadır. Ne kadar çok grup üyesi o kadar çok reklam ve para demektir bunu unutmayın.

Grubumuzun sayfasını güzelce dizayn ederek ilgi çekici hale getiriyoruz ki bunun için facebook çeşitli araçlar size sunmaktadır.

Webmaster forumunun ilan sayfasına “10bin üyeli facebook grubuna reklam alınacaktır.” Gibi bir ibareyle reklam almak istediğinizi belirtiyorsunuz.

Reklamı belirtirken reklam ücreti ve nasıl reklam alacağınızda önemli. Fiyat için diğer kişiler nasıl fiyat veriyorlar bunu incelemeniz yeterli olacaktır.

Reklam seçeneğini seçerek reklam fiyatlarını ilanda belirtirseniz, reklam verecek kişi için yararlı olacaktır. Örneğin Reklamı grup sayfasına mı, yoksa güncelleme kısmına mı ya da herkese mesaj şeklinde mi alacağınızı ve buna göre fiyatını yazabilirsiniz. Sonrası ise gelecek mesajları beklemek ve facebooktaki grubunuz üzerinden para kazanmak.

Ek Gelir Nasıl Kazanılır?

Ek Gelir Nasıl Kazanılır?

Günümüzde ekonomik kriz almış başını gitmekte. Nasıl ek gelir elde ederim, nasıl cebime biraz daha fazla para sokarım gibi düşünceler herkesin aklında.

Nasıl almasın ki. Devamlı gelen zamlar, işsizlik, hak ettiğimiz değerin altında verilen maaşlar, hele bir de çocuklu aile iseniz ve genellikle ata erkil bir toplum olduğumuzdan eşiniz ev hanımı ise bu düşünceler sizi daha da sarıyor.

İşte tam bu noktada size vereceğimiz birkaç ipucu işinize çok yarayacak. Böylece sizde en azından elektrik borcunu, internet ücretini ya da su parasını ödeyecek belki de daha fazla para kazanarak maaşınıza yakın para kazanabileceksiniz ne dersiniz hoş olmaz mıydı?

Öncelikle nasıl bir ek gelir elde edeceğinizi belirleyin. Hangi konuda başarılısınız? Yazı yazmada mı, programlamada mı, web tasarım mı, örgü örmek mi, değişik hediyeler yapmakta mı yada bunun gibi şeyleri kafanızda belirleyin ona göre o yönde ek gelir kazanmaya çalışın.

Kendi websiteniz var ve para kazanmak istiyorsunuz peki reklam değişim programlarını daha önce duydunuz mu? Duymadıysanız sitemizden ve internetten reklam değişim programlarını takip edebilir ve kullanabilirsiniz.

Böylece sitenizden gelecek her ziyaretçiden tık başına para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitenizi devamlı aktif tutarak ziyaretçi çekmek.

Ev hanımısınız ve ev işlerinde beceriklisiniz. En azından bir ek gelir elde etmek istiyorsunuz. İnternette bir çok satış sitesi bulunmakta. Bu satış sitelerine girerek kendi ilanınızı bırakabilir müşteri çekmeyi bekleyebilirsiniz.

Bu sitelerden en büyük ve bilinenleri www.gittigidiyor.com ve www.sahibinden.com dur. Bu sitelere ilan bırakarak Türkiye’nin bir ucundaki birisinin sizin el örgülerinize gelmesini bekleyebilirsiniz.

Yapacağınız işteki tüketici profilini iyi belirleyin ve onların hedef kitlesi olan sitelerde kendinizi pazarlayın.

Bir örgü sitesinde webtasarım yapıyorum diye ilan açmanız size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Veyahut bir webmaster sitesinde örgü örüyorum demeniz size çok fazla getirisi olmaz.

İşte bu ipuçları sizin elde edeceğiniz ek gelire bağlı olarak cebinize yardımı dokunacaktır. Ama unutmayın ki, en önemli olan doğru hedef kitleye doğru zamanda ulaşabilmektir.

İndirim Takibi Yaparak Para Kazanmak

İndirim Takibi Yaparak Para Kazanmak

Bu nasıl bir iş derseniz yavaş yavaş detaylandırarak size sermayesiz kazancın bilgilerini sunacağım. Şimdi öncelikle bu çalışma için birkaç forumda üyeliğinizi olması, güvenilir bir geçmişinizin olması çok önemli. Sonrası ise biraz araştırmaya kalmış bir durum.

Örneğin a firması bu hafta x ürününde indirim yaptı. Ancak az kişi bu durumdan haberdar. Siz alacaksınız x ürünü, forumlarda ve benzeri yerlerde uygun fiyata satan firmanın birkaç kuruş üstüne satışa koyacaksınız.

Bu tür çalışmalarda kazanç genellikle satılacak ürünün piyasada ne kadar satıldığı, indirimli olarak ne kadara satıldığına bağlı olarak değişmektedir. Aynı şekilde ürünün piyasa da ne kadar talep gördüğü de önemlidir.

Bu şekilde yapılacak çalışmalarda uygun ortamlarda uygun ürünlerin satılması ile iyi bir kazanç elde etmeniz mümkündür. Genellikle bu tarz satışlarda önce ödeme sonra ürün gönderimi olarak çalışan kişiler ödemeyi aldıktan sonra ürünü tedarik edebilirler ve ürünü alıcıya gönderebilirler.

Bu tarz bir çalışma içerisinde önemli olan kampanyaları takip etmek, indirimlerin ne zaman sona ereceğine dikkat etmek, stok takibini iyi yapmaktır. Ayrıca gelen ürünleri zamanında karşıya ulaştırmakta büyük bir sorun olabilmektedir.

Tek başına büyük bir kazanç kapısı gibi görünmese de bazen indirimin boyutuna göre ürün başına 20 TL 50 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Bu şekilde 20 ürün satsanız 1000 TL hiçbir riske girmeden cebinize girmiş olacaktır.

Dediğim gibi bu tarz çalışmalarda dikkatli olmak, piyasayı iyi tanımak ve takip etmek önemli bir avantaj olacaktır sizler için.

Twitter’dan ya da Facebook’tan Ek Gelir Nasıl Elde Ederiz?

Twitter’dan ya da Facebook’tan Ek Gelir Nasıl Elde Ederiz?
Şu an internet ile haşır neşir olup twitter veya facebooku bilmeyeniniz yoktur. Eğer bilmiyorsanız, twitter ve facebook kısaca sosyal paylaşım ağıdır.

Peki bu ağlar üzerinden nasıl para kazanabiliriz hiç düşündünüz mü? Aslında cevabı çok basit. Yapacağınız tek şey bir çok arkadaşınız olması ki bu arkadaşlarınızın kim olduğu önemli değil.

Bu şekilde sesinizi duyurma şansınız olacaktır. Ne kadar çok arkadaş o kadar çok kişiye sesinizi duyurma şansıdır. Şimdi size anlatacağım yöntemler denenmiş yöntemler olup geri dönüşü çok olmuştur.

İşte ipuçlarından bazıları;

Ne kadar çok arkadaşınız var ise o kadar çok ulaşabileceğiniz kişi olacaktır. Bu yüzden bir çok kişi ile arkadaş olmak için herkesi listenize ekleyin. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken kişisel adresinizi değil, internetten para kazanma amacıyla oluşturduğunuz profili kullanın. Bu şekilde olası taciz mesajlarını önlemiş olursunuz.

Bir çok arkadaşınız var. Üye olduğunuz para kazanma sitelerindeki referans linkinizi ne düşünüyorsun kısmına yazın ve “Arkadaşlar ben buradan şu kadar para kazandım sizde tıklayın kazanın” gibi özendirici kelimeler ile listenizdeki kişileri özendirin.

Eğer bu sitelerden size para geldiyse kanıt olarak fotoğraf albümünüze koyun ve yine altına “Bana şu kadar günde şu kadar para geldi.” İbaresiyle onları referansınız üzerinden üye olup para kazanmaya özendirin.

Arkadaşlarınıza mesaj gönderin. “Buradan şu kadar para kazandım işte kanıtı” gibi mesajlar ile tekrardan akıllarına kazanma fikrini yerleştirin.

Her hangi bir grup açın. Açtığınız bu grupta dikkat etmeniz gereken, moda bir grup olması ve herkese hitap etmesidir.

Grubu açtıktan sonra ise, büyütmek için tüm arkadaşlarınızı davet edin ve gruba herkesin birbirini davet etmelerini sağlayın. Gruplardan nasıl para kazanılır hakkındaki makalemizi bir diğer yazımızda okuyabilirsiniz.

İşte yapmanız gerekenler bu kadar basit. Zaten facebook, twitter gibi paylaşım ağlarında günümüzün 1-2 saatini geçiriyoruz. Bu zamanı para kazanmak için kullanmanız sanırım sizin için güzel bir sebep olacaktır.

Adwords Danışmanlığı Yaparak Kazanç Sağlamak

Adwords Danışmanlığı Yaparak Kazanç Sağlamak

Son dönemlerde reklam sektörü krizden etkilense de interaktif reklam sektöründe pek sıkıntı yaşanmadı. Özellikle net üzerinden satış yapan firmaların rakiplerinin önüne geçebilmek için yoğun çaba sarf ettiği internet sektörü bu açıdan çok karlı bir nokta.

Malumunuz arama motoru sektöründe ülkemizde tartışmasız lider Google. Böyle olunca da Sanal Reklam konusunda da en çok tercih edilen ve en başarılı reklamı sunan firmada google.

Adwords üzerinden kullanıcılarından reklam alan ve bu reklamları ortak sitelerinde ve arama sonuçlarında gösteren firma uygun fiyata garanti reklam sunuyor gibi görülebilir.

Bu kapsamda Google üzerinden reklamcılık sektörü oluştu son birkaç yıldır. Bu sektörde işinde iyi, Adwords’u kullanan ve takip edebilen, istatistik tutan, müşterilere bilgilendirme yapan ve reklamlarda düzenlemeler yapan bir pozisyon boşluğu oluştu.

İşte bu noktada özellikle bireysel internet kullanıcıları, kurumsal firmalar bu sektöre yönelmeye başladı. Tek seferde 10.000 TL - 20.000 TL gibi miktarlarda para ile uğraşan, hesabına birçok kurumsal firmanın reklamının olduğu kişiler çevrenizde mevcuttur belki de.

İşte size bahsedeceğimiz noktada burası. Yapmanız gereken Google Adwords üzerinden kendinizi geliştirmek, bir iki reklam yönetmek ve sonrasında %10 - %15 gibi kar oranlarıyla reklam yönetmek.

Hem evinizde hem de oturduğunuz yerden sadece internet bağlantısı ile yapabileceğiniz çok sağlam bir iş. Kendinizi geliştirdiğiniz süreçte birçok yeni iş fırsatıda kapınıza gelecektir.

Web Sitesi Editörlüğü Yaparak Kazanç Sağlamak

Web Sitesi Editörlüğü Yaparak Kazanç Sağlamak

Günümüzde bir kişinin birden fazla site açtığını hepimiz görmekteyiz. Bazen bunlara yetişebilirken bazen açtığı siteler arasında kaybolanlarda vardır.

İşte bu gibi durumlarda Web Sitesi Editörleri büyük bir kazanç sağlayabilmektedir. Günde birkaç saat bir web sayfasına ayırarak birkaç yazı giren, birkaç yorum bırakan, birkaç düzenleme yapan editörler haftalık ya da aylık ödemeler almakta ve bu şekilde internetten para kazancı elde edebilmektedirler.

Yakın dönemde birçok web sayfasının bu şekilde çalışmalara başlaması ise kuvvetle muhtemeldir. Çünkü çıkması planlanan yeni yasa ile Kes Kopyala Yapıştır dönemi web sayfaları arasında sona erecek.

Birileri sizin içeriğinizi alırsa o sitenin kapanmasına kadar gidilebilecek. Bu noktada Özgün İçerik ve bunu üretecek editör sıkıntısı başlayacak.

Büyük web sayfaları günümüzde maaşlı editör çalıştırmakta. Küçük siteler ise genelde birkaç yazılık veya haftalık editör alımları yapmakta sonra belli bir dönem ara vererek tekrar başlamaktadırlar. Yani büyüklü küçüklü web sayfaları için editör ihtiyacı doğmaktadır.

Genellikle editör olabilmek için zaman kavramını algılamalı, belirli bir düzene sahip olmalı ve kalemi güçlü olmanız gerekecektir.

Çünkü web sitesi sahipleri sizden düzenli bir site kontrolü isteyecek, özgün makale yada yorum takip edecek, sayfayı devamlı gözetim altında tutmamızı isteyecektir. Bu gibi durumlarda başarısız olmanız sizi ve yaptığınız işin kalitesini iyi yönde etkilemeyecektir.

Birçok kişi düşük ücretler ile aynı anda 4-5 web sayfasının editörlüğü yapabilmektedir. Bu sayede haftalık olarak 200 - 300 TL gibi bir kazanç elde etmektedirler.

Yazarlık yeteneğinizle ek gelir elde edebileceğiniz diğer konularımız:

Blog Yazarak Para Kazanmak

Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

Freelance Editör Olmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Top